Kulüpler Birliği toplandı

Kulüpler Birliği toplandı.17823
  • Giriş : 26.02.2008 / 18:45:00

Kulüpler Birliği'nin İstanbul Radisson Sas Htotel'de yaptığı toplantıda, Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı yürüten Özhan Canaydın görevi bıraktığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve kulüb başkanlarının katıldığı toplantı da bir açıklama yapan Özhan Canaydın, "Galatasaray Kulübü'ne yeniden başkan adayı olmayacağım için Kulüpler Birliği Başkanlığı görevini bıraktım" dedi.

Kulübler Birliği Başkanlığı görevini yürüttüğü süre içinde kendisine gösterilen saygıdan dolayı teşekkür ettiğini belirten Canaydın, "Benim başkanlığım döneminde devamlı başkanlar seviyesinde toplandık. Herkes devam etmem için istekte bulundu ama ben görevi bıraktım" diye konuştu.

-CANAYDIN:"BIRAKMAMAM İÇİN MAİL VE TELEFONLAR GELİYOR"-

Bir kısım taraftar dışında tüm Galatasaray taraftarının kendisini sevdiğini ve saydığını söyleyen Özhan Canaydın, "Taraftarımızın belli bir kısmı bana karşıydı. Ama tüm Anadolu da bana çok sıcak yaklaşan, görevimi bırakmamamı isteyen taraftarımız var. Telefonlar ve mailler kulübe yağdı. Aldığım bu karara saygı gösterilmesini istiyorum. Bundan sonra da Galatasaray için her türlü göreve hazırım. Koşarak gelirim" dedi.

-CANAYDIN:"GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN BIRAKIYORUM"-

Görevi bırakma nedeni olarak ise gençlerin önünü açmak olduğunu söyleyen Canaydın, "Galatasaray'da gençlerin önünü açmak için, işlerin daha hızlı işlemesi için bu kararı aldım. Geri dönecek yolunda haberler var, Kulüpler Birliği Başkanlığı'nıda bıraktığıma göre de yorum sizin" diye konuştu.

-CANAYDIN:"MAKAMIMI SOKAĞA TESLİM ETMEDİM"-

Galatasaray Kulübü Başkanlığını 6 yıldır yaptığını belirten Özhan Canaydın, genel kurul dışında kimseye ödün vermediğini belirterek, "Galatasaray benim yaşam tarzım. Tarzımı hiç değiştirmedim. 6 Yıldır görev aldığım süre içinde de değiştirmedim. Başkanlık çok önemli bir makamdır, çok onurlu bir makamdır. Ben hiç bir zaman sokağa teslim etmedim sadece genel kurulumuza danıştım. Ben bu göreve layık olmaya çalıştım" dedi.

-YAYIN HAKLARI GELİRLERİNİN YÜKSELTİLMESİ-

Bu arada Kulüpler Birliği'nin bugün toplanma nedeni hakkında da konuşan Özhan Canaydın, "Bugün toplantıda Futbol kulüplerimizin ve Türk Futbolu'nun sorunları ile çözüm önerileri çok detaylı olarak görüşülmüştür ve bilgi alışverişinde bulunulmuştur. 2008/2009 ve 2009/2010 sezonları dahil olmak üzere yayın hakları gelirlerinin yükseltilmesi için Futbol Federasyonu'nun girişimde bulunması ısrarla tavsiye edilmiştir. Fortis Türkiye Kupası yayın haklarının daha önce ihale ile verilmediğinden 2008/2009 sezonu için tekrar ihaleye çıkarılmasına, Futbol Federasyonu'na Digitürk ve D Smart ile yapılacak görüşmelerde Kulüpler Birliği tarafından tam destek verilmesine karar verilmiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious