Kulüpler Birliği toplandı

Kulüpler Birliği toplandı.17052
  • Giriş : 14.04.2008 / 17:49:00

Kulüpler Birliği, Aziz Yıldırım başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulüpler Birliği Kupası adı altında bir turnuva organize edilmesi ve yayın gelirlerinin dağıtımında belirlenecek kriterlerin saptanması için komisyon kurulmasına karar verildi.

Turkcell Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı Aziz Yıldırım başkanlığında İstanbul'da yapılırken, toplantıya Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan da katıldı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüpleri başkanlar seviyesinde olmak üzere, tüm kulüplerin yetkililerinin katıldığı toplantıda Aziz Yıldırım ilk kez Kulüpleri Birliği başkanı olarak bulundu.

Yaklaşık üç saat süren toplantının ardından hazırlanan açıklama metnini basın mensuplarına Göksel Gümüşdağ okurken, Kulüpler Birliği'nin İstanbul ofisinin oluşturulması ve profesyonel bir örgütlenmeye gidilmesi konusunda görüş birliğine varıldığı kaydedildi.

Açıklamada, son günlerde yaşanan hakem tartışmaları ile ilgili, "hakemlik müessesinin geleceğiyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Futbol ailesinin bireyleri olarak, futbolun yönetimine güvenin tam olduğu tekrarlanmıştır" ifadesine yer verildi.

TFF Başkanı Hasan Doğan'ın, federasyon tarafından yapılan çalışma ve projeler hakkında kulüp temsilcilerine bilgi aktardığı kaydedilen açıklamada şu cümleler yer aldı:

"Hasan Doğan, futbolun marka değerinin yükseltilmesi konusunda Antalya'da yapılacak bir ortak toplantıya ilişkin davette bulunup, bilgi vermiştir. Kulüplerin yeni gelir kaynaklarının neler olabileceği görüşülmüş, kulüp başkanlarımızın federasyondan beklentileri aktarılmıştır.

"Federasyon başkanı Hasan Doğan, yayın gelirleri ve dağıtım kriterleri ile ilgili, yıllara göre rakamsal bilgiler vermiş, dağıtım kriterleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Yayın gelirlerinin dağıtımı kriterleriyle ilgili çalışma yapmak üzere bir çalışma komisyonu oluşturulmuştur."

Yeni sezonda, tüm geliri Kulüpler Birliği Vakfı'na kalacak yeni bir kupa organize edileceği açıklandı.

Organizasyonun, sezon başında belirlenecek bir takvime uygun olarak gerçekleştirileceği dile getirilirken, "ayrıntıları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak, Kulüpler Birliği Kupası adı altında bir turnuvanın yapılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir" denildi.

Göksel Gümüşdağ, toplantı çıkışında yaptığı açıklamada, ligin kalan haftalarında düşme hattındaki ve şampiyonluk yarışındaki takımların maç programının ayrıca düzenlenebileceğini ve karşılaşmaların aynı saatlerde oynanabileceğini söyledi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious