Kulüpte tarikat iddiası karıştırdı

Kulüpte tarikat iddiası karıştırdı.10471
  • Giriş : 14.05.2008 / 17:50:00
  • Güncelleme : 14.05.2008 / 18:29:49

G.Saray Divan Kurulu Toplantısı'na Fatih Altaylı'nın gönderdiği "Kulüpteki tarikatçı yapı" yazısı damga vurdu! Konu hakkında Polat "Spekülasyonlara lütfen kulaklarınızı tıkayın" yorumunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya, kulüp başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümü katılırken, Turkcell Süper Lig ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın kazandığı Avrupa Şampiyonlar ligi kupaları da sergilendi. -KULÜPTE TARİKAT İDDİASI- Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Fatih Altaylı'nın Divan Kurulu'na gönderdiği, sarı-kırmızılı kulüpte tarikatçı bir yapılanmanın olduğunu ileri süren yazısı gündem oluşturdu. Fethullah Gülen cemaati ile yakınlıkları olan kişilerin Galatasaray Kulübü'nde alt yapılara kadar indiğini ileri süren ve Hakan Şükür'ün Fenerbahçe derbisi öncesi, ''Bir takım kesimler tarafından kutlu doğum haftası olarak kutlanan'' zamana vurguda bulunulduğunu söyleyen Fatih Altaylı'nın yazısına Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, başkan Adnan Polat ve üyeler konuşmalarında değindi.

İrfan Aktar, konunun oldukça hassas olduğunu ifade ederek, ''Kulübümüzde 1350 lisanslı sporcumuz var ve bunların hangi dine, tarikata bağlı oldukları bizi ilgilendirmez. Cumhuriyet değerlerine ve laikliğe sonuna kadar bağlı olan Galatasaray camiasının isminin, bazı dini konulara karıştırılması bizi ciddi rahatsız edebilir. Yönetim kurulu konuyu gündeme alacaktır. Daha fazla açıklama yapılmasına gerek duymuyorum'' diye konuştu.

Başkan Adnan Polat ise üyelere gönüllerini ferah tutmalarını söyleyerek, şöyle konuştu:
''Söylenenlerin bir çoğu gerçek değil. Biz özellikle inançlarla ilgili konularda çok hassasız. Benimle ilgili dahi bir çok yakıştırma yapılıyor. Atatürk ilkeleri ve onun ışığı altında hayat felsefesi edinmiş bir Galatasaraylıyım. Ama insanların inançlarına da her zaman saygılı oldum. Bundan sonra da saygılı olacağım. Yapılan spekülasyonlara lütfen kulaklarınızı tıkayın. Galatasaray laik, demokrat Türkiye'nin en önemli bayraktarlarından biridir. Böyle de devam edecek.''

-POLAT: ''VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ''-
Adnan Polat, Divan Kurulu üyelerine yaptığı konuşmada, seçimler öncesi verdikleri sözleri tutacaklarını belirtirken, kulübün gelenek ve göreneklerine göre bir yönetim sergileyeceklerini söyledi.

Yeni yönetim olarak göreve gelmeleriyle birlikte sportif rekabetin en yoğun olduğu dönemde çalıştıklarını ve mesailerinin büyük bölümünü bu yolda harcadıklarını kaydeden Polat, artık farklı çalışmalara yoğunlaşabileceklerini dile getirdi.

Seyrantepe'de yapımı devam eden stadın takvimin 3 ay gerisinde olduğunu doğrulayan Polat, inşaat bölgesinin 24 saat çalışmaya uygun olduğunu aktararak, ''Bu açık kapatılabilir. Toplam 720 günlük bir tamamlanma süresi var. Biz gecikme olmaması için gerekli girişim ve işlemlerde bulunmaya hazırız. Zamanında bitmesi için elimizden geleni yaptık ve yapacağız. Gecikmesine müsamaha göstermeyeceğiz'' dedi.

Galatasaray'ın mali durumunun iyileşmesinde yeni stadın önemli payı olacağına dikkati çeken Polat, mali durum hakkında üyelere bilgi vererek, şunları söyledi:
''Yeni yönetim döneminde banka kredilerinde artış olmadı. Bazı yöneticilerimizin katkıları bütçemize yansımıştır. Şampiyonlar Ligi'ne de inşallah girdikten sonra bizi rahatsız edecek bir nakit açığımız olmayacaktır. Seyrantepe'de stadımızın park betonlarının atılmasının ardından kombine satışına başlayacağız. İlk olarak loca ve VIP bölümde 10 bin koltuğun satışını yapacağız. Buradan 250 ile 325 milyon dolar arasında gelir bekliyoruz. Bu operasyon başladığında, Galatasaray'da artık borç ve nakit sıkıntısı sorunları tamamen ortadan kalkacak. Biz, herhangi bir varlığımızı kaybetmeden borçlarımızın ödenmesine çalışıyoruz. Ayrıca, Sportif ve Futbol A.Ş'nin birleştirilmesi konusunda da yeni stattan elde edeceğimiz gelir önemli olacak. Çünkü bu birleşmenin bugünkü maliyeti 70 milyon Dolar.''

Kulüpte şeffaflaşmayı sağlayacaklarını yineleyen Polat, kulüp ile bağlı şirketlerin bağımsız denetçiler tarafından denetleneceğini ve sonuçların üyelere bildirileceğini anlatırken, yaz sonu itibariyle de Kalamış Tesisleri ile Mecidiyeköy'deki çadırın bulunduğu arsada inşaatlara başlayacaklarını söyledi.

Öte yandan, Divan Kurulu'nun haziran ayı toplantısının Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirileceği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious