Kum yüklü kamyon otomobilin üzerine devrildi

Kum yüklü kamyon otomobilin üzerine devrildi.12386
  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Ankara İstanbul Yolu'nda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaza sabah saatlerinde İstanbul Yolu Sincan Organize Sanayi Kavşağı'nda meydana geldi. Kırmızı ışıkta geçmeye çalışan Yavuz Sarı'nın kullandığı 06 AJ 8142 plakalı kum yüklü kamyon, yeşil ışıtka geçmeye çalışan araçlardan önce Mehmet Hilmi Örgün'ün kullandığı 34 BP 6088 plakalı araca çarptı. Kırmızı ışıkta geçen kamyon, daha sonra Ali Pelit'in kullandığı 06 AD 6768 plakalı araça çarparak aracın üzerine devrildi.

Kaza sonrası otomobil sürücüsü Ali Pelit araç içerisinde sıkıştı. Yaralı sürücüyü kurtarmak için olay yerine gelen ambulans ekibi aracın üzerine devrilen kamyon sebebiyle yaralı sürücüye müdahale edemeyince olay yerine itfaiye ekibi çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri önce vinç yardımı ile otomobil üzerine devrilen kamyonu kaldırdı. Daha sonra kamyon altında kalan otomobil bağlanan bir halat yardımı ile kepçe tarafından kamyon altından çekildi. İtfaiye ekipleri önce kamyon altından çekilen otomobilin üzerindeki kumları küreklerle temizledi. Sağlık ekipleri adeta bir kağıda dönen araç içerisindeki yaralının camdan dışarı çıkan kolundan nabzının atıp atmadığına baktı. Ancak çok geçmeden Ali Pelit'in öldüğü anlaşıldı.

Kurtarma çalışmaları sırasında çevrede biriken meraklı kalabalık zaman zaman ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olurken itfaiye aracı kalabalığın dağılması için sık sık anons yapmak zorunda kaldı. Çevrede biriken kalabalık vatandaş topluluğundan kimisi elindeki cep telefonu ile kazayı görüntülerken kimisi de kazaya bakıp bakmama konusunda kararsız kalarak tek gözünü eliyle kapatıp tek gözüyle kazaya bakmaya devam etti. Bazı vatandaşlar ise olay yerinden kendilerini uzaklaştırmaya çalışan polis ekipleriyle tartıştı. İtfaiye ekipleri yaklaşık yarım saat süren bir çalışmanın ardından sürücünün araç içerisine sıkışan cesedini dışarı çıkarttı.

Kazaya sebep olan kamyon sürücüsü Yavuz Sarı olay sonrası gözaltına alınarak sorgulanmak üzere karakola götürülürken Ali Pelit'in cesedi cenaze arabası ile hastane morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious