Kumandalı bomba helikopter düşürdü

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Araziye asker indiren helikopter patlatılan uzaktan kumandalı bombayla kontrolden çıktı: 1 şehit.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir yıllık evli teknisyen astsubay başçavuş Harun Ceylan şehit olurken, 5 asker yaralandı. Ceylan'ın 1 saat önce telefonda annesine "Kurbanlık almayın, izne gelince alırım" dediği öğrenildi.
Uzaktan kumandalı bomba helikopteri düşürdü
Operasyon için araziye asker indiren askeri helikopter, uzaktan kumandayla patlatılan bombayla kontrolden çıkarak düştü. Bir asker şehit oldu, beş asker ise yaralandı.
Bingöl'de bir askeri helikopter, operasyon için araziye asker indirmeye hazırlanırken teröristlerce uzaktan kumandayla patlatılan bomba nedeniyle kontrolden çıkarak düştü. Helikopterde bulunan teknisyen astsubay şehit oldu, 2'si helikopterde olmak üzere 5 asker yaralandı. Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yazıkonak Köyü yakınlarında dün meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Bölgede devam eden operasyona hava desteği sağlayan Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'na ait Blackhawk S70 tipi askeri helikopter, araziye asker bırakmak için alçaldı. Tam bu sırada töreristler, bölgeye döşedikleri bombayı uzaktan kumandayla patlattı. Patlamanın şiddetiyle asker bırakmak için alçalmış halde bulunan helikopterin pilotu kontrolü kaybedince kuyruğu kayalıklara çarpan helikopter düştü.
Bölgede operasyon
Olayda helikopterde bulunan Jandarma Astsubay Başçavuş Harun Ceylan şehit oldu. Jandarma Pilot Üsteğmen Uğur Gürbüz, pilot yardımcısı Jandarma Astsubay Başçavuş Bülent Çetin, Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Uyar ve Jandarma Erler Hasan Turgut ile İsmail Alçay ise yaralandı. Yaralı askerler Elazığ Asker Hastanesi'ne kaldırılırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious