Kumarbazı dolandırdılar

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

İngiltere merkezli internet sitesinde loto oynayan Türk, kazandığı söylenen 600 bin sterlini almak için 60 bin YTL harcadı. Sonunda polise başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'da şans oyunlarında zengin olmayı umut eden Ercan Özhan, www.nationallotary. com.uk adlı internet sitesine üye olup sayısal loto oynamaya başladı. Geçen Temmuz'da Özhan'a gönderilen bir e-mail ile 600 bin sterlin kazandığı bildirildi. Özhan'ı arayan kişiler, parayı almak için çeşitli ödemeler yapması gerektiğini söyledi. Özhan, farklı zamanlarda vergi, masraf, terör incelemesi adı altında İngiltere'deki Riggs Bank'a binlerce sterlin yatırdı. Ocak ayında gelen bir telefon, Ercan Özhan'ın tüm hayallerini yıktı.

Diplomat değil dolandırıcı
İkramiyenin zaman aşımı yüzünden Gana'daki Birleşmiş Milletler Fonu'na yatırıldığını öğrenen Özhan, yılmadı. Arayan kişiler aracılığı ile 8 bin sterline bir avukat tuttu. Davayı kazandığını belirten avukat, 25 bin sterlin istedi. 12 bin sterlini veren Özhan'a, 13 bin sterlini ise İstanbul'da "ödül kazanım belgesi"ni verecek Ganalı diplomata teslim edeceği bildirildi. Parayı bir türlü alamayan Özhan, polise başvurdu. Diplomat olduğu ileri sürülen uluslararası bir şebekenin Nijeryalı üyesi Najeem A. Orıola, ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious