Kumlu: Türk-İş AK Parti'nin arka bahçesi değildir

Kumlu: Türk-İş AK Parti'nin arka bahçesi değildir.12557
  • Giriş : 23.12.2007 / 08:46:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:39:50

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, iktidara yakınlığı nedeniyle eleştiriliyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Kayseri Pınarbaşılılar Derneğinde katıldığı bayramlaşma töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı köşe yazarlarının, kendisinin Türk-İş Genel Başkanı seçilmesini, “AK Parti bir kaleyi daha fethetti” şeklinde yorumladıklarını söyledi.

Partiler üstü politikayı izleyeceklerini belirten Kumlu, Türk-İş’in “AK Parti’nin arka bahçesi olduğu” iddialarıyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Ben 8 yıldır Türk-İş’in yönetimindeyim. AK Parti, partiyi kurarken Tes-İş’in salonlarından istifade etti. Biz bu salonlarımızı yalnızca AK Parti’ye değil, her partiye, her demokratik kitle örgütüne veriyoruz. Rahmetli Ecevit de toplantı yaptı, MHP’si, CHP’si de yapıyor. Benim sendikacılık yaptığım dönemlerde AK Parti yoktu. Bunlar bir yakıştırma. Türk-İş’i AK Parti’nin arka bahçesi yapmaya kimsenin gücü yetmez. Biz partiler üstü politika izlemeye devam edeceğiz. AK Parti’li olmak ayrı, Türk-İş’i AK Parti’li yapmak ayrı şeydir. Herkesin bir dünya görüşü var. Herkes buna saygı duymalıdır. Türk-İş gibi bir konfederasyonun, herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi, ön bahçesi gibi değerlendirilmesine üzülüyoruz. Biz her siyasi partiye eşit mesafede uzak ve yakınız. İktidar olanların yanlış yaptıklarında karşısında oluruz, doğru yaptıklarında destekleriz.”

 

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, bazı sendikaların Türk-İş’ten ayrılacakları yönündeki iddialara ilişkin de “Bu demokratik bir mücadeledir. ‘Benim dediğim olmadı’ diye teşkilattan ayrılma söz konusu değil. Onlar iktidar olsaydı, Türk-İş’ten biz mi ayrılacaktık? Çoğunluğun verdiği karara herkes saygı duyacak” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious