Kundakçı kameraya yakalandı

Kundakçı kameraya yakalandı .10242
  • Giriş : 19.11.2008 / 17:20:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:24:38

Daha önce 3 aracı kundaklanarak yakılan oto sahibi, 4. aracını yakan kundakçıyı, kurduğu kamera sistemi ile tespit ederek, yakalattı. İşte o anlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Mersin'de Mayıs ayında İnönü Mahallesi 1401 Sokak'ta oturan Osman Baki ve akrabalarına ait 3 araç, kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandı. Bununu üzerine harekete geçen Osman Baki, zanlıyı yakalamak üzere evinin önündeki parka kamera sistemi kurdu.

Zanlı 4'ncü aracı yakarken kurulan kamera ile saniye saniye görüntülendi. Elinde benzin bidonu ila sabah 04.30 sıralarında parka gelen zanlı, çevrede kimsenin olmadığını gördüğü anda aracın önüne benzin dökerek, ateşe verdikten sonra izini kaybettirdi. Araçta çıkan yangın vatandaşların yardımı ile kısa sürüde söndürülürken, otoda önemli derecede hasar meydana geldi. Osman Baki'nin kamera kayıtlarını soruşturmak üzere alan polis, kısa sürede zanlıya ulaştı. Polisin yaptığı çalışmalarda kamera kayıtlarındaki kişinin hırsızlık suçundan sabıkalı Erdal Yüksekdağ olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Haziran ayında yakalanarak "Ben alkol alıp esrar içtim. Sonra kafaya koydum 'Bir araba yakacağım' dedim. Benzinlikten benzin alıp, aracın üzerine döküp yaktım. Araç sahibini tanımıyorum" diyerek suçunu itiraf eden zanlı tutuklandı. Mersin 3'ncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve hakkında 6-13 yıl arasında ağır hapis cezası istenen Erdal Yüksekdağ, yapılan yargılaması sonucunda 1 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Evinin önünde araçları yanan ve sanıkları kurdurduğu kamera sistemi ile yakalatan işadamı Osman Baki, yaklaşık 100 bin YTL tutarındaki araçlarını yakan Erdal Yüksekdağ'a 1 yıl ceza verilmesini yetersiz bularak, davaya itiraz edip temyize gideceğini söyledi.

İşadamı Baki, evlerinin önünde yaşadıkları kundaklamalar nedeni ile huzurlarının ve can güvenliklerinin kalmadığını belirterek, "Duruşma sırasında suçunu itiraf eden Erdel Yüksekdağ'a bir yıl ceza verildi. Yüksekdağ, sadece bize zarar vermedi, aynı zamanda milli servete zarar verdi. Ona verilen bir yıllık cezayı az buluyorum. Bu nedenle de davaya itiraz edeceğim. Yaşadıklarımız nedeni ile ailece huzursuz durumdayız. Bir yıllık mahkumiyet sonrası Yeşildağ, cezaevinde çıkarsa yine aynı şeyleri yaparak hepimizi huzursuz eder" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*