Kundakçılar bu gece de iş başındaydı

Kundakçılar bu gece de iş başındaydı .11782
  • Giriş : 28.12.2007 / 10:02:00

Terör örgütünün hain elleri, bu gece İstanbul'un dört ayrı noktasında 5 araç yaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'un dört ayrı noktasında bir otomobil, ikisi kamyonet, iki de minibüsten kundaklandı.

Eminönü'de, park halindeki bir otomobil, kimliği belirsiz kişilerce benzin dökülerek yakılmak istendi. Otomobilde çıkan yangın büyümeden vatandaşlarca söndürüldü. Sinirler gerilince polisle vatandaşlar tartıştı.

Edinilen bilgiye göre, saat 23.00 sıralarında Eminönü Vefa Caddesi Ayrancı Sokak üzerinde, park halinde bulunan, Ahmet Fazlı'ya ait otomobil, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Failler olay yerinden kaçarken, otomobil tamamen tutuşmadan alevler vatandaşlarca söndürüldü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, soğutma çalışması yaptı. Bir vatandaş kundaklama olaylarına tepki göstererk, "Bu vatanı bu gibi eylemlerle bölemeyecekler." dedi. Bu arada otomoblin sahibi ve vatandaşlar, eylemi yapanların yakalanmamasına teki göstererek polisle tartıştı.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE 2 KAMYONET KUNDAKLANDI

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Turna Caddesi Penguen Sokak üzerinde saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler iki aracın üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Araçları ateşe veren şahıslar, olay yerinden kaçtı. Araçların yandığını fark eden mahalle halkı, durumu polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, ateşe verilmiş kamyonetleri kısa süre içerisinde söndürdü. Olay yerine şerit çeken polis ekipleri, delil topladı.

Polis, olay sonrası, bölgede zanlıları yakalamaya yönelik çalışma başlattı. Caddelerde şüpheli gördükleri araçlarda uygulama yapan ekipler, arabaları didik didik aradı. Araçların içerisinde detaylı bir araştırma yapan polisler, saldırganların izine rastlayamadı.

Olayı görmediklerini belirten mahalle sakinlerinden biri, "İlk olarak arabanın lastiğinin yandığını gördüm. Daha sonra alevler arabayı sardı. Bana kalırsa arabanın yakılma sebebi molotof kokteyli değil, benzin dökülmesidir" şeklinde konuştu. Yanan araçların şoförleri ise olayı gerçekleştirenleri görmediklerini ifade etti.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

SEFAKÖY VE KAĞITHANE'DE 2 MİNİBÜS KUNDAKLANDI

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 2 kamyonetin kundaklanmasından sonra Sefaköy ve ve Kağıthane'de birer minibüs olmak üzere 2 araç daha kundaklandı.

Sefaköy Ülkem Sokak üzerinde park edilmiş olan bir minibüs, kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yanıcı madde kullanılarak ateşe verildi. Alev alev yanmaya başlayan minibüs, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Polis, olayın ardından çevrede failleri aramaya başladı. Kağıthane Hürriyet Mahallesi Cemil Bengü Caddesi üzerinde bir minibüse yapılan saldırıda minibüs alev aldı. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla yanan aracı söndürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious