Kundakçıyı kamera kayıtları yakalatıı

Kundakçıyı kamera kayıtları yakalatıı.7577
  • Giriş : 18.11.2008 / 23:05:00

Mersin'de 4 aracı kundaklanan aile, üçüncü araçlarının kundaklanmasının ardından harekete geçti. Aile kameralar kurarak hafiye gibi çalıştı ve zanlıyı yakalattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fakat zanlı fazla bir ceza almadığı için ailenin tedirginliği sürüyor. Aile araçlarının kimin yaktırdığının yetkililer tarafından bulunmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre, İnönü Mahallesi 1401 Sokak'ta oturan Osman Baki ve akrabalarının mayıs ayında birinci aracı yakıldı. Yangının elektrik kontağından çıktığını zannettiklerini anlatan Baki, görgü tanıklarının aracı başkalarının yaktığını söylemeleri üzerine geceleri nöbet tuttuklarını ve kamera sistemleri kurduklarını söyledi.

İkinci aracın yakıldığı zaman zanlıları tespit ettiklerini; ancak yakalayamadıklarını ifade eden Baki, "Durumu polise bildirdik. Kamera kayıtlarından zanlılar belirlendi. Evimize yakın bir yerde yakalandı; fakat bunlardan aracı yakan 1 yıl ceza aldı.

Bu zanlıyı azmettiren ve aracı ile getirip götüren beraat etti. Bir aydır uykularımız kaçtı. İşlerimize adapte olamadık. Bu adamlar yakalandıktan sonra biraz rahatladık; ancak az bir ceza aldıkları için endişeliyiz. Bunların arkasında kimlerin olduğunu yetkililerin bulmasını ve cezalandırmasını istiyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*