Kundaklama terörü gece de sürdü

Kundaklama terörü gece de sürdü.12910
  • Giriş : 21.10.2008 / 08:01:00

Türkiye'yi karıştırmak ve köşeye sıkıştırmak isteyen grupların tahrik eylemleri dün gece de sürdü. Maltepe ve Pendik de araçlar ateşe verilerek yakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tahrik ve huzursuzluk çıkartma amaçlı kundaklama eylerinin ilki dün Maltepe'de yaşandı ve camına Türk Bayrağı takılan bir araç ateşe verildi. Pendik'te ise aynı sokakta park halinde bulunan 8 araç, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı.

Maltepe, Gülsuyu Mahallesi, Elif Sokak'ta bulunan Mehmet Demir'e ait aracı saat 01.00 sıralarında yakılan Demir ailesi, kendi imkanlarıyla yangını söndüremeyince, itfaiyeden yardım istedi. İtfaiyenin müdahalesi ile söndürülen araç hurdaya döndü. Mehmet Demir, aracının neden yakıldığını bilmediğini söylerken, annesi,
"Türkiyemizi bölmek istiyorlar. İnşallah kendileri bölünür. Mehmet'imin aracını, Türk Bayrağı olduğu için yaktılar. Ekmek parasını yemedi, arabaya verdi" diyerek gözyaşı döktü. Polis olay yerinde incelemelerde bulundu.

Öte yandan Pendik, Kaynarca Mahallesi, Çiğdem Sokak'ta park halinde bulunan 8 araç kundaklandı. Görgü tanıkları Şahin marka beyaz bir aracın sokak aralarında dolaştığını ve bu araçtaki kişilerin olayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Olay saat 02.30 sıralarında meydana geldi. Araçla sokağa giren bir grup genç, ellerindeki yanıcı maddeleri araçların üzerine dökerek ateşe verdi. Kundaklama olayını gerçekleştirdikten sonra geldikleri araçla hızla olay yerinden kaçan zanlılar, izlerini kaybettirdi. Araçlarının yandığını fark eden vatandaşlar, kova ve damacanalarla araçlarını söndürdü. Olay Yeri İnceleme ekipleri, araçların çevresinde araştırmalarda bulundu. Şahısların benzin, molotof ve meşale ile araçları yaktıkları anlaşıldı. Araç sahipleri, son günlerde artan terör olaylarını lanetledi.

Polis olaylarla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*