Kupa çöpte değil, müzemizde!

Kupa çöpte değil, müzemizde!.12951
  • Giriş : 06.06.2009 / 20:24:00

Bugün Vatan Gazetesi'nde "Çöpten çıkan kupa satılıktır" başlığı altında yer alan habere Fenerbahçe yönetiminden cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı - lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, ''Zira; adı geçen seneye ait olan Futbol Şampiyonluk Kupası'nın aslı, müzemizde gururla sergilediğimiz kupalarımız arasındadır.'' denildi.

Fenerbahçe internet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

''Bilindiği üzere 1935 senesi Türkiye Amatör Futbol Birinciliği için Futbol maçları 5 ayrı şehirde gruplar halinde oynanmış, Balıkesir Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Futbol Takımı, (Çanakkale Türk Gücü'nü 8-0, Balıkesir İdman Yurdu'nu 4-1 yenip) grupta birinci olmuş ve diğer şehirlerin grup birincileri ile final maçlarına katılmaya hak kazanmıştır. Gazetede adı KUPA olarak geçen obje yer alan fotoğrafta da görüleceği üzere; Fenerbahçe'nin Balıkesir etabında grup birincisi olduğunu gösteren plakettir.

Şampiyonluk Kupası ise, diğer şehirlerin grup birincileri ile İstanbul'da düzenlenen final maçları sonunda; (Adana Torosspor'u: 9-0, İzmir Altınordu'nu: 3-1 yenen) Fenerbahçe Futbol Takımı tarafından kazanılmış ve üzerinde "1934-35 Türkiye Şampiyonu" yazan şampiyonluk kupası da müzesine konmuştur ki, bu kupa da o yıldan beri hep müzesindedir. Fenerbahçe Spor Kulübü, dünya spor müzeleri arasında en sayılı müzelerden olma payesini, şan ve şereflerle dolu geçmişine hak ettiği değeri sunma çabası içinde olduğu için kazanmıştır ve hep de bu çaba içinde olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*