Kupa finali İzmir'de

Kupa finali İzmir'de.11625
  • Giriş : 15.04.2008 / 22:55:00

Fortis Türkiye Kupası'nda final karşılaşması, 7 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de oynanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda, Fortis Türkiye Kupası finalinin 7 Mayıs'ta İzmir'de yapılmasını kararlaştırırken, bilet ücretlerini de kale arkası için 5, kapalı tribün için 10 ve numaralı tribün için 15 YTL olarak belirledi.

Bank Asya 1. Lig'de yabancı uyruklu futbolcu transferi konusu da karara bağlandı. Buna göre, bu sezon Turkcell Süper Lig'den düşecek takımlar, kadrolarında bulunan sözleşmeli yabancı uyruklu futbolcuları, sözleşme süreleri sonuna dek istihdam edebilecek. Bank Asya 1. Lig takımları, 1 Ocak 1987 ve daha sonraki tarihte doğan 2 yabancı uyruklu futbolcuyla

profesyonel sözleşme imzalayabilecek. Bu sözleşmelerin bitiş süresi ise en fazla 31 Mayıs 2011 olacak. Bu sezon Turkcell Süper Lig'den düşen takımlar, yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları durumunda bu haktan yararlanabilecek.

Bank Asya 1. Lig'de takımı olan kulüpler, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan vatandaşı olan en fazla 2 futbolcuyla profesyonel sözleşme imzalayabilecek. Takımların, 18 kişilik müsabaka isim listesine, en fazla 2 yabancı uyruklu futbolcu ismi yazılacak ve müsabakalarda en fazla 2 yabancı oynatılabilecek. 2008-2009 sezonu sonunda Turkcell Süper Lig'e yükselecek takımların, 2009-2010 sezonunda sözleşmesi süren yabancı uyruklu futbolcuları, kulübün Turkcell Süper Lig yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılacak. TFF 2. Lig'e düşen kulüplerde, sözleşmesi süren yabancı uyruklufutbolcular, müsabakalarda oynatılamayacak.

Bu arada Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın sunduğu eğitim projesini de onaylarken, hakemlerin yurtdışında yabancı dil eğitimi almaları ve hakem eğitimi için yurtdışından hakem hocası getirilmesi kararlaştırıldı.

Alınan bir başka karara göre, Bank Asya 1. Lig'de play-off müsabakaları İstanbul'da yapılacak. Play-off eleme müsabakaları 16 Mayıs, final maçı ise 18 Mayıs'ta oynanacak.

Yönetim kurulu, kulübe yapılan baskında teknik direktörü ve kaleci antrenörü ölen Bafra Belediyespor Kulübü'nün başvurusu üzerine, bu takımın TFF 3. Lig 2. Grup'ta yapması gereken maçları askıya aldı. Bu çerçevede, Bafra Belediyespor'un ligde kalmasını kararlaştıran yönetim kurulu, ertelenen Bağlum Belediyespor, Keçiörengücü ve D.Ç. Divriğispor maçları ile bundan sonra yapması gereken maçları, 3-0 rakiplerinin lehine tescil etti.

Bu arada sezon sonunda 4 takımın düşmesi gereken bu gruptan 3 takımın düşürülmesi, karar altına alındı.

Federasyon yönetim kurulu, baskında yaşamlarını yitiren Bafra Belediyespor Teknik Direktörü Sedat Gezer ve kaleci antrenörü İsmail Kurt'un ailelerine katkıda bulunmak amacıyla, Gezer ve Kurt'un üniversite öğrencisi çocuklarına, eğitim yaşamları boyunca, başarılı olmaları koşuluyla aylık 1000'er YTL yardımda bulunmaya karar verdi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious