Kupa finalinde sahte bilet önlemi

Kupa finalinde sahte bilet önlemi.13191
  • Giriş : 11.05.2009 / 15:50:00

İzmir'de oynanacak Türkiye Fortis Kupası Finalinde, 2 bin 500 polis ile 400 güvenlik görevlisinin görev yapacağı, sahte bilete karşı girişlerde ''barkod okuyuculu bilet kontrol sistemi'' kurulacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları arasında Çarşamba günü İzmir'de oynanacak Fortis Türkiye Kupası Finali nedeniyle, alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla vali yardımcısı Fazlı Akgün başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı.

Toplantıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, önlemlerin görüşüldüğü ve maç günü statta 2500 emniyet personeliyle 400 özel güvenlik personelinin görev yapmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Toplantıda alınan kararlar şöyle:

-Taraftarın yolda karşılaşmamaları için Beşiktaşlıları Çanakkale, Fenerbahçelileri ise Bursa yolu güzergahlarını kullanarak İzmir'e gelecek,

-İl girişlerinde oluşturulacak arama ve kontrol noktalarında gelen seyircilerin biletleri kontrol edilecek, biletsiz seyircinin geçişlerine izin verilmeyecek,

-İzmir'deki belirlenen noktalara maçla ilgili yol gösterme levhaları konulacak,

-Atatürk Stadı'nın Mersinli yönünde kalan kapalı, açık ve kale arkası tribün bölümleri Beşiktaş, Sanayi Sitesi yönündeki kapalı, açık ve kale arkası tribün bölümleri ise Fenerbahçe seyircisine ayrılacak,

-Sahte biletli seyircilerin girişlerinin önüne geçmek için, stat girişlerine ''barkod okuyucu bilet kontrol sistemi'' kurulacak,

-İnternet üzerinden satın alınan biletlerin teslim edilmesi için 6 farklı noktaya bilet teslim kabini kurulacak.

Açıklamada ayrıca, maçla ilgili son tedbirleri görüşmek için, İzmir Valiliği'nde bugün İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapılacağı da belirtildi.

BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE MAÇININ GÖZLEMCİ VE TEMSİLCİLERİ AÇIKLANDI

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 13 Mayıs Çarşamba günü İzmir'de oynanacak Fortis Türkiye Kupası finalinde görev yapacak gözlemci ve temsilciler açıklandı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, İzmir Atatürk Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak olan karşılaşmada Ahmet Akçay'ın gözlemci olarak, Yüksel Gürüz ve Hakkı Köklükaya'nın da temsilci olarak görev alacakları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*