"Kupa için herşeyi yapacağız"

  • Giriş : 02.02.2009 / 14:23:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türkiye Kupası'nda yarın Galatasaray ile yapacakları rövanş maçını kazanmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fortis Türkiye Kupası rövanş maçında yarın sahasında Galatasaray ile karşılaşacak Sivasspor, bu maçın hazırlıklarını, maçın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nda teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı çalışmayla sürdürdü.

İdmana sakatlıkları bulunan Hayrettin ve Onur katılmadı, kasığında problem bulunan Tum ise düz koşu yaptı.

Sivassporlu futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından hızlı pasa yönelik dar alanda maç oynadı. Daha sonra iki gruba ayrılan futbolcular, tek pas çalıştı.

İdmanın ikinci bölümünde oyuncularına maça yönelik taktiksel çalışmalar yaptıran Uygun, futbolculara maçta yapmaları gerekenleri anlattı. Antrenmanda Sivassporlu futbolcuların hırslı ve neşeli oldukları gözlendi. İdmanı Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve bazı yöneticiler de izledi.

Teknik direktör Bülent Uygun, idmanın ardından yaptığı açıklamada, bu maçı kazanmayı istediklerini ve bu yönde çalıştıklarını belirterek, ''İnşallah kazanmak istiyoruz. Çünkü seyircimiz böyle büyük maçları kazandığımız zaman hem bir coşku ve mutluluk yaşıyor, hem de takımımıza bir özgüven geliyor. O anlamda önemli'' diye konuştu.

Bundan önce bu kupayı kazanan Anadolu takımları gibi kupayı kazanmak istediklerini anlatan Uygun, ''Bunu başarabilmek için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.

Uygun, maçın oynanacağı sahanın zeminini nasıl bulduğunun sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Tabii yine sahanın zemini buz. Hava biraz daha ılıman olsa bile saha şartları yine buz. Futbolcularımızın buna alışmaları için idmanı burada yapmak istedik. Düzeltmeye çalışıyoruz ama herhalde bir ay sonra tamamen düzelmiş bir sahamız olur diye tahmin ediyorum.''

-MURAT SÖZGELMEZ-

Sivasspor'un defans oyuncusu Murat Sözgelmez ise bu maçta golsüz beraberliğin kendilerine yeteceğini, ancak yine de sahalarında galip gelerek tur atlamak istediklerini söyledi.

Saha şartlarının Futbol oynamaya çok elverişli olmadığını ifade eden Sözgelmez, ''Ama iklim şartları, yapacak bir şey yok. Bu şartlarda oynamak zorundayız. İnşallah kazasız belasız atlatır, çıkarız gruptan'' dedi.

Sahanın iki takım için de dezavantaj olduğunu ve her iki takım için de zor bir maç olacağını anlatan Sözgelmez, kart cezası nedeniyle bu maçta forma giyemeyecek Bilica'nın kendileri için önemli bir futbolcu olduğunu, ancak onun yerini dolduracak arkadaşlarının da ellerinden geleni yapacağına inandığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*