Kupa İspanya'da

Kupa İspanya'da.19111
  • Giriş : 30.06.2008 / 22:10:00

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Kupası'nı kazanan İspanya Milli Takımı, kupayı ülkesine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkent Madrid'deki Barajas Havaalanı'na inen Milli Takım kafilesini taşıyan uçağın üzerine ''İspanya Milli Takımı-Şampiyonlar'' yazılması dikkat çekti. Uçağın tekerleklerinin piste değmesinden sonra pilot, kabininden İspanyol bayrağı sallanmaya başlandı.

Barajas Havaalanı'nda yer hizmetlerinde çalışan personeller de İspanya Milli Takımı'nın formaları ve bayrakları ile milli futbolcuları karşıladı. Uçağın kapıları ilk açıldığında kaptan İker Casillas ve teknik direktör Luis Aragones birlikte kupayı kaldırarak çıktılar.

Havaalanında Milli Takım kafilesi üstü açık otobüse binerken, basına kısa bir açıklama yapan Luis Aragones yaşadıklarından ve kupayı İspanya'ya getirdikleri için çok heyecanlı olduğunu ve özellikle futbolculardan duyduklarından çok etkilendiğini söyledi.

Milli takım için Madrid'de görkemli bir karşılama hazırlanırken, otobüsle kent merkezindeki Colon Meydanı'na gidecek olan millileri binlerce İspanyol karşılayacak ve havai fişeklerle büyük bir kutlama yapılacak.

Öte yandan Fenerbahçe'nin 2 yıllık ön sözleşme imzaladığı Luis Aragones'e kal baskısı, bugün gün boyunca devam etti. Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapatero'dan sonra İşçişleri Bakanı Alfredo Perez Rubalcaba ve ana muhalefetteki Halk Partisi'nin lideri Mariano Rajoy da Aragones'in kalması yönün görüş bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious