Kupa maçında 2500 polis görev yapacak

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 3 Mayıs Çarşamba günü oynanacak Fortis Türkiye Kupası final maçı öncesinde İzmir Valiliği'nde olağanüstü güvenlik kurulu toplantısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin uluslararası platformda takip edildiğini, bu sebeple karşılaşmanın büyük önem taşıdığını belirten Vali Köksal, "Örnek bir final maçı olmasını arzu ediyoruz. Kulüpler de bu konuda hemfikir ve ellerinden gelen gayreti gösterecek. Taraftarlardan ricamız, maç biletlerini erken almaları. Bu sayede yığılmalar önlenecektir." dedi.

Final maçında bin 500'ü stat içinde olmak üzere 2 bin 500 polisin görev yapacağını dile getiren Köksal, ayrıca jandarma birliklerinin de toplanma yerlerinde hazır bekleyeceğini kaydetti. Ancak buna gerek kalacağına inanmadığını aktaran Köksal, saat: 20.00'de başlayacak maç için kapıların saat 16.00'da açılacağını söyledi.

Fenerbahçe taraftarlarının sanayi tarafında yer alan kapılardan stada alınacağını ve bu taraftaki kale arkası tribünü, açık ile kapalı tribünün yarısında kendilerine ayrılan bölümde maçı seyredeceklerini aktaran Köksal, "Beşiktaşlı taraftarlar ise Mersinli tarafından stada girecekler. Siyah-beyazlı taraftarlar, Mersinli tarafındaki kale arkasıyla aynı tarafta yer alan kapalı ve açık tribünün yarısında takımlarını destekleyecekler." diye konuştu.

Kupanın yeni formatıyla kulüplere önemli maddi imkanlar sağladığına belirten Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan ise, fair play ortamında maçın tamamlanmasını arzuladıklarını kaydetti. Toplantıya katılan Fenerbahçe ve Beşiktaş yöneticileri de taraftarlara centilmenlik çağrısında bulundu.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şükrü Dinçol, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, İl Emniyet Müdür Vekili Kemal Parmaksız, Futbol Federasyonu'ndan Lütfi Arıboğan, Nüzhet Bağış, Cenk Cem, Hamdi Kutval, İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan Nezihe İncegöz, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanları İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Eyüboğlu, Beşiktaş Yöneticisi Bülent Deriş, İnönü Stadı Müdürü Turgut Akhan ve Müdür Yardımcısı Ümit Yekcan katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious