Kupa maçında polis taraftar birbirine girdi

  • Giriş : 05.09.2007 / 19:27:00

Fortis Türkiye Kupası 1. kademe müsabakaları kapsamında Uşakspor ile Afyonkarahisarspor arasında oynanan maçın ardından olaylar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uşakspor'un 1-0 kazandığı maç sonrasında taşkınlık çıkaran Afyonkarahisarlı taraftarlarla emniyet güçleri arasında arbede yaşandı. Maç bitiminde taşkınlık yapan Afyonkarahisarlı taraftarlar, kendilerine biber gazı sıkıldığını iddia ederek polise saldırdı. Polis bunun üzerine cop kullanarak taraftarlara müdahale etti. Afyonkarahisarsporlu yöneticiler de tribüne gelerek taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Bazı yöneticiler ile polisler arasında da kısa süreli tartışma yaşandı.

Afyonkarahisarlı taraftarlar tribünlerin koltuklarını da sökerek sahaya fırlattı. Olaylar daha sonra polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri ile sona erdi. Afyonkarahisarlı taraftarlar, çıkan olaylar nedeniyle güvenlik gerekçesiyle yaklaşık 40 dakika tribünlerde bekletildi. Afyonkarahisarlı taraftarlar daha sonra polis eskortu ile şehir dışına çıkarıldı.

Öte yandan, özel bir televizyon kanalı görevlileri hakkında izinsiz olarak maçtan görüntü aldıkları gerekçesiyle federasyon yetkililerince rapor tutuldu. Uşaksporlu yöneticiler bunun üzerine kameramana tepki göstererek stattan çıkarılmasını istedi. Bunun üzerine polisler tarafından statta bulunan gözetim odasında bir süre tutulan kameraman ile Uşaksporlu yöneticiler arasında uzun süren tartışmalar yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious