Kupa öncesi 15 kişi gözaltına alındı

Kupa öncesi 15 kişi gözaltına alındı.8556
  • Giriş : 13.05.2009 / 20:11:00

Fortis Türkiye Kupası karşılaşmasının yapılacağı bölgede, ''karaborsa bilet'' sattıkları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alınırken, 4 sahte bilet ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası finali nedeniyle çeşitli tedbirler alındı.

Finalin oynanacağı İzmir'de şehir girişlerinde oluşturulan 8 kontrol noktasında, maç için gelen otobüs ve otomobillerde arama yapıldı. Bornova girişinde, 4 taraftarın bulunduğu bir otomobilde yapılan aramada ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait mermiler ile bir miktar esrar ele geçirildiği bildirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İzmir'e gelen her iki takım taraftarları da özellikle Alsancak ve Birinci Kordon bölgelerinde toplandı. Bu bölgelerde gruplar halinde dolaşan taraftarlar, zaman zaman birbirlerine sataşmaları üzerine polis kontrolüne alındı. Gruplar polis eşliğinde Atatürk Stadı'na götürüldü.

Atatürk Stadı çevresinde oluşturulan arama noktalarında ise seyirciler üst aramasından geçirilirken, bileti olmayanlar stada yaklaştırılmadı.

Stat önündeki denetimlerde maç biletlerini yüksek fiyatla satarak ''karaborsacılık'' yaptıkları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

Zanlılarda ele geçirilen 80 biletin 4'ünün sahte, 15'inin ise geçmiş tarihte oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçına ait olduğu öğrenildi.

Yine Stat çevresinde alınan önlemler sonucu yankesicilik yapan bir kişi de suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*