''Kupada fark yapmak iyidir''

''Kupada fark yapmak iyidir''.12415
  • Giriş : 29.01.2009 / 08:50:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, kupada kazanmanın iyi olduğunu, ancak farkı artıramadıklarını ifade etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aragones'in Ajansspor.com tarafından derlenen maç sonu açıklamaları şu şekilde;
“Kupa maçı bizim için önemliydi ve iyi oynadık. Kazanmanın önemli olduğu bir maçtı ve bunu başardığımız için de memnunuz. Kupada her zaman fark yapmak iyidir. 3-0, 2-0'dan iyidir. Ama bugün Bursaspor'un da oynadığı iyi bir Futbol vardı. İyi bastırdılar, şanslar buldular. Bizim 2 önemli fırsatımız vardı, onların ise 1 fırsatı vardı. 2-0 bulma şansı yakaladık ama olmadı..”

“Devre arasında belli bir konuşma yaptık oyuncularımızla. Rakibin orta alanında 5'li blok iyi mücadele ediyordu. Bunu kırmak için de paslaşmamız gerektiğini konuştuk. Tabii bazı oyuncularımızın bireysel hatalarına ilişkin de konuştuk ama bunlar da bizim özelimizde kalsın istiyorum..”

“Takımımda 29 oyuncu var. Hepsini hazırlamak ve oynatmak isterim tabii ki. Birini diğerinden ayrı tutmam, hepsi çok önemli. Herkese şans vermek istiyorum. Bugün de Önder'e şans verdim ve iyi mücadele etti, bu da beni memnun etti. Edu'nun dönüşü doktorlarımızın vereceği bir karardır. Olabildiği kadar erken dönmesini bekliyorum elbette.”

Aragones, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında ise, Bursaspor'un, orta sahada ilk pres çizgisinde 5 adamla adeta baraj kurduğunu ifade ederek, '' Oyunun genelinde 2-3 net pozisyon bulduk. Bursaspor'un direkten dönen bir topu var. Biz pozisyonları değerlendirebilseydik, skor 2-0, 3-0 olabilirdi'' diye konuştu.

İspanyol teknik adam, bir soru üzerine, forvet oyuncularını maça göre değerlendirdiğini kaydederek, şunları söyledi:
''Uzun lig maratonunda Semih ve Güiza'nın yan yana veya sadece birinin oynayacağı durumlar olacaktır. Maça göre takımı nasıl hazırlayacağımı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda çift forvetle oynadığımız durumlar olabilir. Güiza'nın ayak baş parmağında bir sıkıntısı vardı. Antrenman yapamamıştı. O yüzden bu maçta böyle bir karar aldık. Antrenör olarak en iyi, en sağlıklı oyuncuları sahaya çıkarmak isterim.''

-''ALEX TAKIMIN KAPTANI VE SAHADAKİ ANTRENÖRÜ''-

Luis Aragones, bir gazetecinin, ''Alex ile bir probleminiz var mı?'' şeklindeki sorusu üzerine, şu açıklamayı yaptı:
''Sadece Alex ile değil hiçbir oyuncuyla bir sıkıntım yok. Çoğu, torunum gibi gördüğüm, o sıcaklıkta yaklaştığım insanlar. Torunlarımı ne kadar seviyorsam, onları da o kadar seviyorum. Alex'in sadece fizik anlamında bir düşüşü vardı, devre arasından sonra. Belki onu yakaladığı zaman daha iyi olabilir. Alex takımın kaptanı ve sahadaki antrenörüdür. Benim söylediklerimi sahadaki arkadaşlarına taşımakla yükümlü en yetkin kişidir. Alex'in biraz daha antrenöre yakınlığı vardır, ama benim hiçbir oyuncuyla problemim yok.''
Aragones, daha önce dizinden sakatlık geçiren Edu'un, yine dizinde şişme olduğunu, Brezilyalı oyuncunun ne kadar çabuk takıma dönerse, o kadar iyi olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*