Kupadaki eşleşmeler için ne söylendi?

Kupadaki eşleşmeler için ne söylendi?.14242
  • Giriş : 18.02.2009 / 12:52:00

Türkiye Kupası yarı finalinde eşleşen takımların yöneticileri, kurayı değerlendirdi. Fener, Sivas'la eşleştiğine üzüldü. Sivas ise sevindi. En iddialı sözler ise Ankaraspor'dan geldi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında eşleşme ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, hem yarı finalde Ankaraspor'u yenmek, hem de kupayı almak istediklerini söyledi.

Öner, Ankaraspor'un iyi ve istikrarlı bir takım olduğunu vurgulayarak, ''Ligde üst sıralarda yer almaları da bunu gösteriyor. Ayrıca ligde İstanbul'da bizi yenmişlerdi. O maçta iyi mücadele verememiştik. Zaten yarı finaldeki takımlar zorlu maçlar sonrasında buraya geldi. Bu bakımdan rakip fark etmiyordu. Ankaraspor ile 3 tane iyi maç yapacağız'' diye konuştu.

Türkiye Kupası'nın Fortis adını aldığından beri bu kupayı üst üste 2 defa kazandıklarını hatırlatan Kenan Öner, ''Geçen sene yarı finalde şanssızlık nedeniyle elenerek 3. kez alma fırsatını kaçırmıştık. Bu sene finale kalıp 3. kupayı almak istiyoruz'' dedi.

-KARAYEL İDDİALI KONUŞTU-

Beşiktaş'ın yarı finaldeki rakibi Ankaraspor'un basın sözcüsü Cenk Karayel ise iddialı konuşarak kupayı alacaklarını söyledi.

Yarı finale gelene kadar kupayı alacaklarına inandıklarını ifade eden Karayel, şöyle konuştu:

''Bu kupa bizim olacak, buna inanıyorum. Bunu başaracak güce sahibiz. Güzel Futbol oynamaya devam edeceğiz. Personelimizden, başkanımıza kadar hepimiz buna inanıyoruz. Kupayı, kaptanımız Hürriyet'in kaldıracağına inanıyorum. Bunun için yoğunlaştık. Kurada kimin çıkacağı önemli değildi. Önümüzde 270 dakika var, inşallah kupayız kazanırız.''

FENERBAHÇE KULÜBÜ ASBAŞKANI PEREK: KUPA ÖZLEMİMİZİ BU SENE SONLANDIRMAK İSTİYORUZ

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Tahir Perek, kupayı uzun zamandır kazanamadıklarını belirterek, ''Bizim kupa özlemimiz var. Bu sene şampiyon olup bu özlemi sonlandırmak istiyoruz'' dedi.

Sivasspor'u kardeş takım olarak gördüklerini vurgulayan Perek, ''Biz onlarla finalde karşılaşmak istiyorduk. Bizim için erken final oldu. İlk maçın kendi sahamızda olması avantaj. Çünkü Sivas soğuk bir şehir. İkinci maçta hava şartları orada daha iyi olur. Şampiyon olacaksak her takımı yenmek zorundayız. Penaltılarla bile olsa Sivasspor'u geçip finale kalmak istiyoruz'' diye konuştu.

Perek, kura çekiminin ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, ''Bana göre talihsiz bir kura oldu. İki türlü. Biz Sivasspor ile finalde oynamak istiyorduk, ikincisi Sivasspor güçlü ve lider bir takım. Biz de güçlüyüz. Gün geçtikte performansımız artıyor. Sivasspor kardeş kulübümüz, ama futbolda kardeşlikten çok galibiyet önemli. İnşallah finale kalırız'' ifadelerini kullandı.

-SİVASSPOR KULÜBÜ BASIN SÖZCÜSÜ ÜNSAL: LİGDE VE KUPADA HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, kura çekimi öncesi Fenerbahçe veya Beşiktaş ile eşleşmek istediklerini ifade ederek, ''Allah kalbimize göre verdi. Fenerbahçe'yi bir daha Sivas'a getireceğimiz için memnunum'' dedi.

Ünsal, ligde ve kupada iddialarının devam ettiğini kaydederek, ''Hedefimiz ligde ve kupada şampiyon olup tarih yazmak. Böylelikle Anadolu'nun sesini duyurup Türk futboluna büyük hizmet etmiş olacağız. Sivasspor Anadolu takımlarına örnek olacaktır'' şeklinde konuştu.

Sivassporlu yönetici yayıncı kuruluşa yaptığı açılamada ise ''Bizim ilk maçı burada oynamamız büyük avantaj. Anadolu takımlarının lokomotifi olmak istiyoruz. Anadolu takımlarına cesaret vermek istiyoruz. Tahmin ediyorum biz bu kupayı kazanacağız. Bu Anadolu takımlarının şahlanışı olacaktır. Herhalde bundan sonra Anadolu, İstanbul takımlarının ayrımı bitecektir'' diye konuştu.

-NOTLAR-

Kura çekimine Futbol Federasyonu Başkanvekili Metin Kazancıoğlu, genel sekreter vekili Gıyasettin Şenman ve profesyonel maç organizasyon ve planlama müdürü Ufuk Şepik ile kulüp yöneticileri katıldı.

Bu arada, Sivasspor'da kura çekimini, Fikret Ünsal ile birlikte kurada hazır bulunan yönetici Süleyman Köse yaptı.

Kura çekiminin sonunda kulüp yöneticileri kupa ile basın mensuplarına söz verirken, Sivasspor Basın Sözcüsü Ünsal, kupayı tek başına kucaklayarak, ''Bu kupa bizim olacak'' dedi.

Toplam 13 milyon 250 bin dolar para ödülünün dağıtıldığı kupada yarı finalde galibiyete 200 bin, beraberliğe 100 bin, tur atlayan takıma da 250 bin, finale kalan takıma 100'er bin dolar para ödülü verileceği açıklandı. Kupanın finali 13 Mayıs Çarşamba günü daha sonra belirlenecek bir şehirde oynanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*