Kupayı Türkiye'ye getireceğiz!

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Haluk Ulusoy: "2008 Avrupa Şampiyonası'nda final oynayıp kupayı Türkiye'ye getireceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy, "Türk futbolu dibe vurdu' derken, tabii ki Futbol anlamında dibe vurdu demedik. Dünyadaki imajımız açısından Türk futbolu dibe vurdu. Bunu, ülkemizde olan her insan zaten kabul etmiş durumda" dedi.

Ankara'da yapılan Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'ndan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Haluk Ulusoy, "Geçen yılın mali bilançosunu onaylayan tüm genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum. Bize olan güvenleri, inançları, bizi en iyi şekilde, bugüne kadar yerine getirdi. Bundan sonra da, bize olan inançlarını en iyi şekilde devam ettirip, ülke futboluna hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben, bir kere daha medya huzurunda genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Genel Kurul'daki konuşması sırasında sarfettiği, "Federasyon olarak amacımız, uluslararası arenada dibe varan Türk futbolunun itibarını yukarı çıkarmaktır" sözlerinin hatırlatılması üzerine Ulusoy, "Burda bir yanlış anlama olmasın. Altından birşeyler aranarak söylenen bir söz değidir. Ben bu görevi kutsal bir görev olarak kabul ediyorum. Çünkü, ülkedeki her insanın bir kurumu olduğuna inanıyorum. Futbol Federasyonu, sadece genel kurul üyelerinin değil, tüm ülkenin federasyonu. Özerk olmamıza rağmen, kamu görevi yapıyoruz bunun bilincindeyiz. Onun için bu kutsal emanete hiç ihanet etmedim, aklımın beynimin yettiğince ülkeme hizmet ettiğimi bir kere daha vurgulamak istedim. İhanet kelimesinin altında başka birşeyler aramaya gerek yok" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin, Dünya Şampiyonası'nda oynayan takımlardan çok üstün olduğunu ve turnuva tecrübesi olan bir takım olduğu için Avrupa Şampiyonası'na katılacağına inandıklarını ifade eden Haluk Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: "Dünya 3.sü olan bir Türkiye'nin, kupayla taçlandırılması gerektiğini düşündüğümüz için, biz bu yolda bütün bilgi ve becerilerimizi ortaya koyacağız. Ve, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda final oynayıp kupayı Türkiye'ye getireceğiz. Geçmişteki başarılarımıza bakınca bunun zamanının geldiğini düşünüyorum. Bundan sonra ülke futboluna yakışan bir kupa almaktır. Hayal Tacirliği yapmıyorum, inandığım şeyleri konuşuyorum."

Yıllardır fair-play konusunda Koreli futbolcularla el ele halkı selamlayan posterlerinin bütün dünyaya dağıtıldığı bir Türkiye imajının, Türkiye-İsviçre maçıyla beraber yerle bir olduğunu, Türk halkının da bunu kabul ettiğin hatırlatan Federasyon Başkanı Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: "Biz bu anlamda dibe vurdu dedik. Biz bu imajı yeniden kazanmak için beş aydır mücadele verdik ve mücadelemizden de başarılı bir şekilde çıktık. Önce turnuvadan atılyorduk. Biz onu engelleyip, 6 maç cezaya kadar indirebildik. Diplomatik her türlü birikimimizi bu işin üstesinden gelecek şekilde aktarıp, 3 maç cezaya kadar indirdik. FIFA tarihinde bu ilktir. Gücümüzü de orada kanıtladık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious