Kura çektim futbolcu oldum

Kura çektim futbolcu oldum.11610
  • Giriş : 03.03.2008 / 21:28:00

Beşiktaş'ın yeni transferi Gordon Schildenfeld, şans eseri futbolcu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gordon Schlidenfeld, Beşiktaş Dergisi'nin Mart ayı sayısında yer alan röportajında, futbola başlamasıyla ilgili bir soruya, ''Yaz okullarına gidiyordum. Basketbol, tenis ve Futbol oynuyordum. Ama zamanla bunlardan birini seçmem gerekti. Küçük kağıtlara hepsini yazdım ve bir kağıt çektim. Şansıma Futbol çıktı'' diye yanıt verdi.

Futbola başlamasında ailesinin de katkısı olduğunu dile getiren Hırvat futbolcu, ''Kendime iyi bakmamı ve elimden geleni yapmamı istediler. Bana (Her zaman arkandayız) dediler. Böylece onların da desteğini aldım. Gerçi Hırvatistan'da Futbol oynamak çok kolay değil. Futbol kulüpleri oldukça küçük. Spor okulunda da okuduğum için ben spora ağırlık verdim'' diye konuştu.

Schildenfeld, birçok internet sitesinde kendisiyle ilgili Alman asıllı olduğu yönünde bilgilerin yer aldığının hatırlatılması üzerine de ''Esasında Slovenya asıllıyım. Büyükbabam orada doğmuş. Yaşadıkları yer Avusturya sınırındaymış. Avusturya'da da Almanca konuşulduğu için ismim biraz Almanlar'a benziyor. Aslında bu oralarda biraz yaygın. Herhalde ismimden dolayı Alman asıllı olduğumu düşündüler. Ama bunun dışında Almanya ile alakamız yok'' dedi.

Beşiktaş'ın çok önemli ve büyük bir kulüp olduğunu ifade eden Schildenfeld, siyah-beyazlı kulübe transfer sürecini şöyle anlattı:''Aslında her şey çok hızlı gelişti. Futbolda her şeye hazırlıklı olmak lazım, çok ani gelişmeler olabiliyor. Tabii ki bu transfer benim için önemli bir şey ve ben de Beşiktaş için elimden geleni yapacağım. Eşimi aradım. Ona Türkiye'ye gelmek isteyip istemeyeceğini sordum. O da (Evet, gidelim) deyince kararımı verdim. Daha sonra aileme haber verdim. Sonuçta Beşiktaş, çok büyük ve önemli bir kulüp.''

Schildenfeld, Beşiktaş taraftarına da değinerek, ''İnternetten bazı görüntülerini izledim. Harikalar... Bütün maç boyunca susmadan takımı destekliyorlar. Sevgilerini de çok güzel bir şekilde gösteriyorlar'' dedi.

Hırvat futbolcu, en büyük isteğinin Beşiktaş ile şampiyonluğa ulaşmak olduğunu kaydederken, transferini Hırvat basınının nasıl karşıladığı sorusuna ise ''Bununla ilgili basında çok haber çıktı. Farklı farklıydı tabii ki bu haberler. Beşiktaş, Zagreb'de çok saygı duyulan bir takım. (Çok iyi bir takıma gitti), (Gordon çok iyi bir oyuncu), (Zagreb için kayıp oldu) gibi genelde olumlu tepkiler aldım'' şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious