Kura Nehri dondu

Kura Nehri dondu.12901
  • Giriş : 14.11.2007 / 11:31:00

ARDAHAN'dan geçerek Hazar Denizi'ne dökülen Kura Nehri, aşırı soğukların etkisiyle uzun yıllardan bu yana ilk kez Kasım ayında dondu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ARDAHAN'dan geçerek Hazar Denizi'ne dökülen Kura Nehri, aşırı soğukların etkisiyle uzun yıllardan bu yana ilk kez Kasım ayında dondu. Erken gelen soğuklar ve kar, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşamı olumsuz etkiledi.


Rusya, ardından Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanının etkisi altına 2 haftadan bu yana giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde küçük dere ve göletler donmaya başladı. Ardından 189 kilometresi Ardahan'da toplam uzunluğu 1523 kilometreyi bulan Kura Nehri'nin yüzeyi şiddetli soğuklar yer yer buz tuttu. Ardahan kent merkezinden geçen Kura Nehri’nin yıllardan beri ilk kez Aralık yerine Kasım ayında donması, yörede oturanların “Bu kış ağır geçecek” yorumlarına neden oldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü dün gecenin en düşük hava sıcaklığının, sıfırın altında Erzurum'da 15, Ardahan'da 12, Kars'ta 6, Ağrı'da 5, Iğdır'da 2, Erzincan'da 1 derece olduğunu bildirdi. Doğu Anadolu'daki illerde gece ile gündüz arasında ortalama 15- 20 derecelik fark yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious