Kural tanımayan trafik canavarı faciaya neden oldu!

Kural tanımayan trafik canavarı faciaya neden oldu! .12386
  • Giriş : 11.08.2007 / 08:28:00

Antalya Kemer'de tur otobüsünün şoförü kırmızı ışıkta durmayınca iki otomobili biçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Feci kazada 3 kişi yaşamını yitirdi

Kemer’deki feci kaza dün sabah saat 08:30 sıralarında meydana geldi. Kumluca yönüne giden Turgay Tuk'un kullandığı 07 HG 775 plakalı tur otobüsü, Sanayi Kavşağı'ndaki kırmızı ışıkta durmadı. Fren dahi yapmadan kavşağa büyük bir süratle giren otobüs, geçiş hakkını kullanan Sabri Anatürk yönetimindeki 07 CFK 07 plakalı otomobil ile Dr. Fuat Parlak'ın kullandığı 07 K 6489 plakalı otomobili biçti.

İKİ KEZ HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ AMA...

Otobüsün ok gibi saplandığı ve metrelerce sürüklediği otomobillerin sürücüleri Kemer Belediyesi Muhasebe Müdürü Sabri Anatürk (45) ve Kemer Marina'nın doktoru Fuat Parlak (37) olay yerinde can verdi. Anatürk'ün eşi Kemer Devlet Hastanesi Başhemşiresi Havva Anatürk ise ağır yaralandı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan talihsiz başhemşirenin duran kalbi iki kez çalıştırılmasına rağmen, tüm müdahaleler yetersiz kaldı. Havva Anatürk de kazadan 4 saat sonra hayatını kaybetti.

EMEKLİLİĞİ İÇİN DİLEKÇE VERECEKTİ

Çamyuva'ya turist almaya gittiği belirtilen ve kazanın ardından kaçan otobüs şoförü Turgay Tuk ise yaklaşık 4 saat sonra Kemer Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. 21 yıldır Kemer Belediyesiínde çalışan Sabri Anatürk ile Kemeríde doktorluk yapan Fuat Parlak’ın ölümü ilçeyi üzüntüye boğdu. Ölenlerin yakınları sinir krizi geçirirken, ölüm haberiyle sarsılan Kemer Belediye Başkanı CHP'li Hasan Şeker de gözyaşlarına boğuldu. Belediyedeki çalışmalarıyla herkesçe sevilen Sabri Anatürk'ün Kemer Belediyesi’ne izin dilekçesini vermeye gittiği, izin dönüşü de emekliliğini isteyeceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious