Kuraların çekilmesinin ardından gelen yorumlar

Kuraların çekilmesinin ardından gelen yorumlar.11505
  • Giriş : 21.12.2007 / 16:50:00

Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası kuralarının çekilmesinin ardından taraflardan değerlendirmeler gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa Şampiyonlar Ligi: FB-Sevilla eşleşmesi

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu
, "Sevilla, UEFA Kupası'nda şampiyonluklar yaşamış bir takım. İyi-kötü ayrımı yapmak yerine, rakibin bizim oyun anlayışımıza uygun olup olmadığına bakmak lazım. Sevilla, bizim oyun anlayışımıza uygun bir takım" dedi.

Mosturoğlu, tarafların da desteğiyle üst düzey konsantrasyon ve Inter maçındaki savaşçı kimliği sahaya yansıtmaları halinde İstanbul'da yenebileceklerini söyledi.

Kura çekimine katılan Mosturoğlu, "AC Milan'ın yetkilileri, bizimle eşleşmeyi istemediklerini, ilerleyen turlarda olabileceğini söylediler. Manchester United yetkilileri de, Fenerbahçe'nin sert bir takım olduğunu, oyun bozucu elemanları olduğunu kaydettiler. Ayrıca Inter'in yetkilileri ise gruptan çıkmayı hak ettiğimizi dile getirdiler" dedi.

Fenerbahçe'nin çekinilen bir ekip olduğu kanısının yaygın olduğunu belirten FB'li yönetici, "Sevilla tarafı çok memnun değildi eşleşmeden. İstenilen bir rakip değildik herhalde" diye konuştu.

Sevilla Kulübü'nün Futbol Şube Sorumlusu Ramon Rodriguez Verdejo ise, kendileri açısından memnuniyet verici bir kura olduğunu söyledi.

Verdejo, "Fenerbahçe'nin sahasında çok baskılı olduğu bilinen birşey, eminim ki bize zor anlar yaşatacaklar. Fakat yine de memnun olunmayacak bir kura değil. Çünkü daha zor rakipler vardı" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipler arasında kendileri açısından en kolay olabilecek takımın Olympiakos olduğunu kaydeden eden Verdejo, Celtic ve Fenerbahçe'nin de diğer rakiplere oranla daha kolay olduğunu söyledi.

Verdejo, "Lyon, Roma ve Liverpool ile eşleşmekten kurtulduk. Fenerbahçe'ye saygı göstersek de, onlardan korkmamalıyız" ifadesini kullandı.

Kura çekimini piyango çekilişine benzeten Sevilla Kulübü yöneticisi, "Büyük ikramiye bize çıkmadı. Amortinin biraz üstü denk geldi" şeklinde konuştu.

UEFA Kupası: GS-Bayer Leverkusen eşleşmesi

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, "İstanbul'daki maçın yanı sıra, Almanya'daki karşılaşmada da seyirci avantajının bizde olacağını düşünüyoruz. Bu da bizim için önemli bir artı" dedi.

Takımda önemli oyuncuların sakat olduğuna da dikkat çeken Sezgin, maçlar öncesi verilecek aranın kendileri için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

Sezgin, "Grup maçlarında sergilediğimiz performansla, bu turda ortaya koyacağımız oyun arasında mukayese dahi olmayacak. Ayrıca eleme usulü olmasının da farklı bir havası olacaktır" dedi.

Sezgin ayrıca, transfer döneminde takıma takviye yapma çabaları olduğunu vurgulayarak, isteklerini gerçekleştirebilmeleri halinde, bunun da güçlerini artıracağına inandıklarını söyledi.

CNNTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious