Kur'an-ı Kerim meali cep telefonlarında

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Sakarya'da bir iş adamı gönüllü olarak Kur'an-ı Kerim mealini ücretsiz olarak cep telefonlarına yüklüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç işadamı Ender Serbes, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan ayı münasebetiyle Atatürk Bulvarı'nda açtığı kitap fuarında, bir stant kurarak isteyen cep telefonu sahiplerine Kur'an-ı Kerim'in mealini ücretsiz olarak yüklüyor. Hafıza kartlı cep telefonlarına Kur'anı Kerim'in mealinin tümünün yüklenebildiğini ifade eden Serbes, "Ben de bu mübarek ayda kendi adıma neler yapabilirim diye düşündüm ve bu fikir aklıma geldi. Bilgisayarda Mp3 şeklinde hazırlanmış Kur'an-ı Kerim'in mealini 2-3 dakikada cep telefonlarına yükleyebiliyoruz. Böylelikle cep telefonu sahipleri istedikleri anda, her yerde Kur'an-ı Kerim'in mealini dinleme imkanına kavuşuyorlar" dedi.

Kur'an-ı Kerim'i anlamak için mealinin mutlaka okunması gerektiğini anlatan Serbes, şunları söyledi. "Ben Kur'an-ı Kerim'in mealini okumaya başladıktan sonra tüm hayıtım değişti. Çünkü Allah'ın kelamını anlama imkanı buldum. Biz müslümanlar olarak hayatımızda en az 1 kere Kur'an-ı Kerim'in mealini okumalıyız. Şimdi bunun için imkanlar çok geniş. Cep telefonu artık insanın ayrılmaz bir parçası. Bu sebeple ben de cep telefonlarına Kur'an-ı Kerim meali yükleyerek böyle hizmet etmek istedim. Artık Kur'an-ı Kerim bize cep telefonumuz kadar yakın. Bu çok güzel bir imkan"

İLGİ ÇOK FAZLA

Ender Serbes, genç-yaşlı, kapalı-açık, kadın-erkek her kesimden büyük bir ilgi gördüklerini ifade ederek, "Günde 100'e yakın cep telefonuna Kur'an-ı Kerim'in mealini yüklüyoruz. İnsanların Kur'an-ı Kerim'i öğrenme çabası gerçekten taktire değer. Saat 12.00'dan gece 24.00'a kadar bu hizmetimiz Ramazan ayının sonuna kadar sürecek. Cep telefonunda hafıza kartı olmayanlara ise cd veriyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious