Kur'an-i Kerim okuma yarismasi

  • Giriş : 16.10.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - Türkiye'nin en iyi Kur'an-i Kerim okuyan isimleri belli oldu. Neva Organizasyon'un Süleymaniye Camii'nde düzenledigi 'Mihrabistanbul Kur'an-i Kerim'i Güzel Okuma Yarismasi'nda birinci olan yarismaci 10 bin YTL ödüle layik görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görüntü ve ses sistemi olusturularak disarida kalanlarin yarismayi izlemesine ve okunan Kur'an-i Kerim'in dinlenmesine olanak saglandi.

Ön elemelrden sonra finale kalan 12 yarismacinin yer aldigi final sonrasi jüri heyeti, ilk üçe kalanla isimleri belirledi. Buna göre, Bünyamin Topçuoglu birinci seçildi. Faruk Yazar ikinci, Mehmet Pervane üçüncü, Ibrahim Altuntas dördüncü, Mehmet Sahin da besinci oldu. Birinci olan Topçuoglu10 bin YTL, ikinci Pervane 7 bin 500 YTL, üçüncü Altuntas 5 bin YTL dördüncü ve besinciler de biner YTL ödül almaya hak kazandi. Ödül töreni bu aksam Feshane'de yapilacak.

Ilk üçe giren finalistlerin Kur'an-i Kerim okuyacagi Feshane programinda ise ödüller sahiplerini bulacak. Emin Isik'in degerlendirme konusmasi yapacagi program sonunda Yahya Soyyigit, Veysel Dalsaldi ve Ender Dogan konser verecek ve sema gösterisi yapilacak. Ayrica programda, Dünyaca ünlü hafiz Dr. Ahmet Naina da yarismayi izlemeye gelenlere Kur'an-i Kerim ziyafeti sunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious