Kur'an-ı Kerim'i ve Türk bayrağını çöpe attılar

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Bir türbe civarındaki çöplüğe atılmış çok sayıda Kur'an-ı Kerim ve bir tane Türk bayrağı bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'nın Merkez Yüreğir ilçesi Akkuyu köyü civarında bulunan bir türbeye ziyarete giden vatandaşlar civarda bulunan çöplükte eskimiş bohçalar içinde ve rast gele atılmış Kur'an-ı Kerim buldu.
Kur'an-ı Kerim'lerin bulunduğu bohçanın içinden bir de çeşitli yerinden yakılan ve parçalanmış Türk bayrağı çıktı.
Kimin veya kimlerin attığı belli olmayan parçalanmış Kur'an-ı Kerim'leri toplayarak evine getiren Osman Yavuz, "Kur'an-ı Kerim'leri parçalanmış halde görünce şok oldum. Kur'an-ı Kerim'leri toplarken bohça içinde bir de Türk bayrağı çıktı. Bayrak çeşitli yerlerinden yakılmış halde idi. Oysa her ikisi de bizim kutsallarımız. Çok değerli 2 varlığımızı ayaklar altına alınmasına çok üzüldüm. Bunun için Kur'an-ı Kerim'lerin tüm parçalarını ve bayrağı eve getirdim. Kur'an-ı Kerimleri tekrar ciltlettireceğim." diye konuştu.
Osman Yavuz, Adana İl Müftülüğü'ne giderek konu hakkında fikir edindiğini söyledi. Müftülük yetkililerinin kendisine tamamı bir araya getirilemeyen Kur'an-ı Kerim'leri temiz bir yerde yakarak küllerini akar suya bırakmasını önerdiklerini belirten Yavuz, sağlam olanları da ciltlettirerek ihtiyaç sahiplerine vereceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious