Kur'an kursları futbol turnuvası

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de düzenlenen Kur'an kursları futbol turnuvasında Kırmıtlı Camii Kur'an Kursu şampiyon oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kur'an kurslarında Futbol başta olmak üzere satranç, voleybol, atletizm turnuvaları ve geziler büyük ilgi görüyor. Osmaniye İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 35 Kur'an kursunun katıldığı Futbol turnuvası nefesleri kesti. 1.5 aydır düzenlenen Futbol turnuvasının finalinde gülen taraf merkeze bağlı Kırmıtlı beldesi Kur'an kursu oldu. Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada Kırmıtlı Kur'an kursu rakibi Güven Camii'ni 5-4 mağlup ederek şampiyonluğa uzandı. Heyecanlı anların yaşandığı final karşılaşmasını izlemeye gelen imamlar, karşılaşma boyunca yerlerinde duramadılar.

Gül Camii İmamı Mehmet Atalay'ın organize ettiği turnuvaya katılan Osmaniye İl Müftüsü Zeki Sarılar, amaçlarının çocukların Kur'an kursları vasıtasıyla din eğitimi almalarını sağlayarak vatana millete hayırlı nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. İlk defa düzenledikleri Futbol turnuvasında Kur'an kursları arasında öğrencilerin kaynaşmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Sarılar, bu şekildeki faaliyetlerle kurslara olan ilgiyi de arttırdıklarını kaydetti.

Kırmıtlı Camii Kur'an Kursu İmamı Cihan Akbulut, öğrencilerin hem derslerde hem de turnuvadaki başarılarından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Öğrencilerin bir yandan Kur'an ve din eğitimlerini devam ettirirken diğer yandan turnuvada güzel karşılaşmalar yaptıklarını kaydeden Akbulut, "Bu şampiyonluk öğrencilerimiz ve benim ve kasaba halkı için büyük ödül oldu. Öğrencilerimin hepsini tebrik ediyorum" diye konuştu.

Final karşılaşması düzenlenen ödül töreninde, şampiyon olan Kırmıtlı Camii Kur'an Kursu öğrencileri kupayı İl Müftüsü Zeki Sarılar'ın elinden alırken, turnuvada 2. olan Güven Camii Kur'an Kursu'na kupasını İl Müftü Yardımcısı Fırat Karaman ve 3. olan Kurtuluş Camii Kur'an Kursu'na da kupasını Kur'an Kursları Müdürü Faruk Yaldız verdi.

Bu arada turnuvanın sponsoru Hoşgörü Koleji, ilk 3'e giren öğrencilere madalya ve değişik hediyeler takdim etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious