Kur'an Kursu için yardım bekleniyor

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Gaziantep'in Araban ilçesinde temeli 11 yıl önce atılan Kur'an Kursu, hayırsever vatandaşların yardımlarıyla tamamlanma aşamasına geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Araban Müftüsü Ali Karataş, inşaatın bitirilebilmesi için vatandaşların yardımına ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Karataş, 11 yıl önce temeli atılan Kur'an Kursu, müftülük hizmet binası ve müftülük lojmanı olarak planlanan 3 katlı binanın, 2 katında Müftülük bölümünün faaliyete geçtiğini, Kuran Kursu ve Müftülük Lojmanı kısmının ise çeşitli nedenlerle bugüne kadar tamamlanamadığını söyledi.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle 2 bölümün bitirilemediğine değinen Karataş, şunları söyledi: "Geçen yıl Araban Müftülüğü'ndeki din görevlilerimiz, ilçe merkezi ve Gaziantep'teki bazı hayırsever vatandaşların ekonomik katkılarının sağlanması için girişimlerde bulunduk. Yapımına devam edilen kadınlara yönelik Kuran Kursu, Müftülük Hizmet Binası ve Müftülük Lojmanı inşaatının tamamlanması için sürdürdüğümüz çalışmalar devam ediyor. İnşaatın bitmesi için tüm hayırsever vatandaşlarımızın yardımını bekliyoruz. Kur'an kursumuzda, kadınlarımız ve kızlarımız dinini daha iyi öğrenebilecek"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious