Kur'an öğrenmeye ödül

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Taşkaynak Köyü Camii'nde Kur'an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilere Kur'an-ı Kerim, saat, kitap ve çoraptan oluşan hediyeler verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milletvekilleri Ömer Özyılmaz, Mücahit Daloğlu ve Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı ile Pasinler Belediye Başkanı Selami Teymür, Pasinler'in Taşkaynak Köyü'nü ziyaret ederek, burada Yaz Kur'an Kursları'nda Kur'an-ı Kerim öğrenen çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
Taşkaynak Köyü Camii'nde Kur'an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilere Kur'an-ı Kerim, saat, kitap ve çoraptan oluşan hediyeler veren milletvekilleri ile başkanlara köy sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Köy imamı Zafer Işık, yaptığı teşekkür konuşmasında; kursa katılan öğrencilerin gönüllerini hoş tutmak ve onları teşvik etmek amacıyla program düzenlediklerini belirtti.

Milletvekili Ömer Özyılmaz da, Kur'an-ı Kerim okuyan insanların sadece kendilerine değil çevresindeki tüm insanlara faydalarının olduğunu söyledi. Özyılmaz, "Bir çocuk Kur'an-ı Kerim okuduğunda nasıl ki ağacı sallarsan meyveleri dökülür, anne babasının günahları da öyle dökülür. Bugün bize bu ziyafeti sunan tüm çocuklarımıza, onların anne-babalarına ve köy imamı ile değerli köy sakinlerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. Milletvekili Mücahit Daloğlu ise, kendisinin 6 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiğini belirterek, "Sizin yaşınızdaki çok sayıda çocuk, dışarılarda boş işlerle uğraşırken siz burada Kur'an- Kerim okumayı öğreniyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdetti Yaylalı da, Atatürk'ün çizdiği yolda Cumhuriyetin temel ilkeleri doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlı çocuklar ve gençler yetiştirmek zorunda olduğumuzu kaydederek, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza dinimizin gereklerini öğretmek bizlerin asli görevidir."şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious