Kuran'a hizmet edenlere bir kilo altın

Kuran'a hizmet edenlere bir kilo altın .7544
  • Giriş : 03.09.2007 / 15:04:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:58:42

Bu yarışmada Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek yok. Sadece bir fikir öneriyorsunuz ve bir kilo altını hakkediyorsunuz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beytü'l Mukaddes (Kudüs)'te bulunan “Ehlu'l Kur'an” Cemiyeti “Kur'an-ı Kerim'e Hizmet Eden En İyi Fikir” konulu bir yarışma başlattı. Yahudi ve Hıristiyanların da katılabileceği bu yarışmanın birincisine 912 gram altın verileceği kaydedildi.

Ehlu'l Kur'an Cemiyeti başkanı Şeyh Selahuddin Ebu Arafat, Allah Resulü (s.a.v)'nün “Benden bir ayet dahi olsa tebliğ edin” hadisi gereğince böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Kur'an-ı Kerim'in halk arasında yaygınlaşması veya dünyada herkesin ilgisini çekecek zeki bir tanıtımı olanların bu yarışmaya mutlaka katılmalarını öneren Ebu Arafat, bu fikrin ciddi ve herkesi kuşatacak şekilde olmasını önerdi.

Bu yarışmanın Kur'an-ı Kerim hıfzıyla bir alakasının olmadığını belirten Şeyh Ebu Arafat, haddi zatında bunun çok büyük bir bereket içerdiğini ifade etti. Ebu Arafat, yarışmanın Temmuz ayı sonunda (Recep ayında) başladığını ve Hicri takvime göre 30 Rebiülevvel 1429 (yani Mayıs 2008)'de sona ereceğini bildirdi.

Yarışmaya Filistin'den çok yurtdışından daha büyük ilginin olduğunu söyleyen Ebu Arafat, Yahudi dahi olsa önerisi olanların düşüncelerini kabul ettiklerini belirtti.

DÜNYA BÜLTENİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious