Kurban satış merkezlerinde dezenfeksiyon yapıldı

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, kurban satış ve kesim yerlerinde dezenfeksiyon çalışması yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlaçlama birimi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda İstanbul genelinde 97 kurban satış merkezinde ilaçlama faliyetlerinin sürdürüldüğü bildirildi. Dünya Sağlık Örgünü'nün (WHO) tavsiye ettiği ve Sağlık Bakanlığı'nın onayladığı dezenfektanların kullanıldığı çalışmalar, Kurban Bayramının ikinci gününden itibarende 492 kurban kesim merkezinde devam edecek.
Dezenfeksiyon çalışmaları bayram öncesinde 32 İlçede bulunan 97 kurban satış merkezinde başlatıldı. Kurban bayramının ikinci gününden itibaren ise kurban kesim yerlerinde sürecek olan ilaçlama çalışmalarında 28 kişilik uzman ekip görev yapacak. Bayramdan sonra da devam edecek olan ilaçlamalarda Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere 4'er kişiden oluşan 8 ekip görev yapacak.

Dezenfeksiyon çalışmalarının bayramın ikinci gününe kadar devam edeceğini söyleyen İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü İlaçlama Birim Sorumlusu Yunus Uçurdum, bayrama kadar 97 satış noktasında, bayram sonrasında da 492 kesim merkezinde çalışmaların devam ettirileceğini söyledi. Vatandaşların sağlığını güvence altına almak için böyle bir çalışma yürüttüklerini belirten Uçurdum, ilaçlamanın kontrollü olarak ve çadır dışından yapıldığı için hayvanların sağlığına herhangi bir zarar vermesinin de söz kosunu olmadığını vurguladı.

Yapılan temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarından kurbanlık hayvan satıcıları da memnun. Bayrampaşa Belediyesi Kurban Fuar Alanı'nda satış yapan Ethem Yiğit, temizlik çalışmalarından son derece mutlu olduklarını söyledi. Yiğit, belediye ekiplerinin haftanın her günü 24 saat çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious