Kurban satışlarına kriz teğet geçecek

Kurban satışlarına kriz teğet geçecek.13856
  • Giriş : 27.11.2008 / 09:14:00

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala satış merkezlerindeki hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 5 yıldır zam yapmadıklarını anlatan satıcılar, bu yıl da 'zam yok' dediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala satış merkezlerindeki hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 5 yıldır zam yapmadıklarını anlatan satıcılar, "Bu nedenle kriz bizi hiçbir şekilde etkilemeyecek" diyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 28 Kasım'dan önce şehir merkezine kurbanlık getirilmemesi kararı nedeniyle satış yerlerinde sessizlik hakim. Çiviler çakılıp, brandalar yerleştirilirken, Anadolu'nun dört bir yanından kurbanlıklar da İstanbul'a doğru yola çıktı. Davutpaşa'da 380 çadırlık alanda ahırlarını kuran Fahrettin Pehlivan "5 yıldır zam yok. Bu nedenle ekonomik kriz bizi etkilemeyecek diye umutluyuz" dedi.

FİYATLARI SABİTLEDİK

Giresun'dan gelen Hüseyin Bayram da satışlardan umutlu. Bayram "Bir yıl boyunca bugünlere hazırlandık. Ekonomik kriz düşündürüyor ama yine de fiyatlarımızdaki sabitlik, alıcıyı şaşırtmayacak. Fiyatlar, geçen seneyle aynı' dedi.

Erzurum'dan gelen Mehmet Şensağlar da “Kurban kriz dinlemez. Alıcının elini tuttuk mu bırakmayacağız" diye konuştu. Eyüp Belediyesi'nin Alibeyköy'deki satış yerinde görevli Faik Bülbüldere, satışı için elini yakaladığı Sedat Yalçın'ı satışı gerçekleştirmeden bırakmadı. Bülbüldere, küçükbaşta fiyatların 300-500 YTL, büyükbaşta ise 1500 YTL - 3000 YTL arasında olduğunu ifade ederek, "Geçen sene fiyatlar ne ise bu yıl da aynı" dedi.

POLİSE VE GAZİYE İNDİRİM

Bülbüldere, "Polise, gaziye ve memura yüzde 10 indirim var" dedi. Bayrampaşa Belediyesi Bereket Kurban Kesim yerinde de satışlar başladı. Kemal Demir, "Satacağız, kararlıyız" dedi. Bayrampaşa Belediyesi kurban satış merkezi olarak 5'i bir yerde olarak bilinen Kurban Teşhir Merkezi ile kapatılan eski Bayrampaşa Cezaevi'ni belirledi.

Davutpaşa'da 380 çadırlık alanda ahırlarını kurmaya çalışan Fahrettin Pehlivan, Ardahan'dan 20 büyükbaş hayvanın İstanbul'a nakliyesinin başlandığını söyledi. Pehlivan, ahır fiyatlarının 60 metrekaresinin 2 bin 500 YTL, 120 metrekaresinin ise 5 bin YTL olduğunu belirterek, "Lüks ev kirası gibi ama biz toprak üstündeyiz" diyor. Pehlivan, 3 bin 500 YTL nakliye parası ödediğini de belirterek "Büyükbaş kurbanlıklarımızı 3 ile 4 bin YTL fiyatlara satışa çıkaracağız. Hayvan satışında 5 yıldır zam yok. Bu nedenle ekonomik krizin ayak sesleri bizi etkilemeyecek diye umutluyuz" dedi.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*