Kurbanlar yalnız yaşayan 8 kadın

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Başkent’te 6 tecavüzün ardından yakalanan Ö.B'nin DNA’sı, saldıraya uğrayan kadınların örnekleriyle tutmadı. Ö.B. gözaltındayken 2 tecavüz daha oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Keçiören’de 1 hafta önce üniversiteli K.C.’ye tecavüz girişiminde bulunulmasının ardından polis, 1 ay içinde toplam 6 kişiye tecavüz ettiği ileri sürülen Ö.B.’yi gözaltına aldı. Mağdur kadınların üçü tarafından teşhis edildiği iddia edilen Ö.B., suçlamaları kabul etmedi ama tutuklandı. Zanlının tutuklanmasından 4 gün sonra ise yalnız yaşadığı öğrenilen bir kadına gece tecavüz edildi. Ertesi akşam yine Keçiören’de bir başka yalnız yaşayan kadına tecavüz edilmesi, gerçek zanlının hala yakalanamadığını gündeme getirdi. Tecavüze uğrayan kadınların iç çamaşırlarından alınan DNA ile Ö.B.’den alınan örnekler birbirini tutmadı.

Arşivler tarandı
Ankara polisi, 1997’den beri kentte yaşanan tecavüz olaylarına ilişkin dosyaları arşivlerden çıkararak incelemeye aldı. Son dönemde yaşanan olaylarla eskileri karşılaştıran polis, 8 kişiye tecavüz ettiği belirlenen zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Polis, zanlının yalnız yaşayan kadınların evine girdiğini ve tecavüz etmekle birlikte yalnızca nakit para çaldığını saptadı. Ö.B. ile ilgili iddialar açıklığa kavuşmazken, polis zanlıyı yakalamaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious