Kurbanlıklar pazara indi

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Kurban Bayramı'na yaklaşık bir hafta kalırken kurbanlıklar da pazara gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Satıcılar fiyatların geçen yılla aynı seviyede olduğunu belirterek pazarın haftaiçi hareketleneceğini belirtiyor.
Adana'ya Bitlis'ten 140 adet koyun getiren Faris Aydın, piyasanın şuan için durgun olduğunu ancak gelecek hafta hareketleneceğini söyledi. Kurbanlık hayvanın piyasaya çok geleceğini tahmin ettiğini kaydeden Aydın, fiyatların 250 ile 400 YTL arasında değiştiğini söyledi.

Aydın, fiyatların geçen yılla aynı seviyede olduğunu da vurgulayarak pazara kurbanlık getirmeden yaptığı masrafın 2 bin YTL'yi bulduğunu dile getirdi. Ağrı Patnos'tan 130 adet koyun getiren Abdulkerim Demir de fiyatların pazara gelecek kurbanlığa göre değişebileceğini anlattı. Demir, Ağrı, Kars, Bitlis gibi illerden başta Adana olmak üzere büyükşehirlere kurbanlık sevkiyatı yapıldığını piyasada hayvan azlığı olmadığını söyledi. Kahramanmaraş'tan 50 adet keçiyi satmak üzere Yüreğir'deki kurbanlık satış noktasına getiren Bekir Akdeniz de masrafları fazla olmasına rağmen fiyatların düşük olduğunu anlattı.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde belediye altyapı hizmeti tamamlanan 21 satış noktası ile 12 adet kesim merkezi belirlerken Yüreğir ilçesinde de 13 noktada satış ve 7 yerde de kesim yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious