Küresel ısınma çiçekleri vurdu

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

Geçen yıl nisan ayının ortasında açan çiçekler, küresel ısınmanın etkisiyle bu yıl tam 2 ay erken açtı. Papatyalar şaşırıp 10 Şubat’ta güneşe aldandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul’da yalancı bahara sadece badem ağaçları değil papatyalar da aldandı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle papatyalar şimdiden açtı. 10 Şubat 2007’de çekilen fotoğraftaki papatya manzarası, geçtiğimiz yıl 18 Nisan’da objektiflere yansımıştı. Küresel ısınma, çiçeklerle beraber insanları da etkiledi. Dengesiz iklim koşullarıyla duygusal dalgalanmalar yaşanmaya başladı.

KARIŞIK DUYGULAR VE DEPRESYON

Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli, “Küresel ısınmanın getireceği felaketi kafasında canlandıranlar, umutsuzluğa sürükleniyor. Ancak, bu yıl gibi güneşli geçen günlerin etkisiyle insanlar daha mutlu olacak. Güneş ışığı insan ruhunu besler” dedi. Psikiyatrist Doç. Dr. Fulya Maner de “Mevsimlerdeki değişiklik, duygusal iniş-çıkışlara neden oluyor. Bu dalgalanmalar, kısa sürede birçok duyguyu bir arada yaşatıyor. Bu karışık duygular, iş temposuna, arkadaş ilişkilerine yansıyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious