Küresel ısınma eylem planı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ortak basın toplantısı düzenlediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çevre ve Orman Bakanlığında "İklim Değişikliği, Kuraklık ve Su yönetimi" konulu ortak basın toplantısı düzenlediler.

YAĞIŞ YÜZDE 8 AZALDI

Bakan Pepe, su, hava ve toprak üçgeninde gelişen olayların Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendirdiğini söyledi. Kuraklık anlamında 1 Ekim 2006-1 Şubat 2007 tarihleri arasında geçen yıla oranla yüzde 8'lik yağış azlığı bulunduğunu belirten Pepe, "Ama şu anda kuraklıktan bahsetmek doğru değil" dedi.

HUBUBATTA KURAKLIK SORUNU YOK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler de enerji bakımından bu yıl herhangi bir sorun olmadığını kaydederek, barajların doluluk oranının uygun olduğunu söyledi. Güler, "Biliyorsunuz, Türkiye yağışların yüzde 50-55'ini Mart-Mayıs aylarında alıyor. Beklenti olumlu" dedi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker ise şu anda Türkiye'nin hiçbir yerinde acil tarımsal kuraklık sorunu bulunmadığını vurgulayarak, "Mart ve nisan ayındaki yağışlar, uzun yıllar ortalamasında gerçekleşirse Türkiye'nin hububat üretiminde düşüş görülmeyecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious