Küresel Isınma Kurultayı

Küresel Isınma Kurultayı.19008
  • Giriş : 25.04.2008 / 20:47:00

Türkiye Gazeteciler Cemiyetince (TGC) düzenlenen ''Küresel Isınma Kurultayı'', 7 Mayıs'ta TGC'nin Cağaloğlu'ndaki merkezinde gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan açıklamaya göre, kurultay, "Yaşadığımız tek dünyada hepimiz aynı gemideyiz" sloganıyla düzenlenecek.

Panel bölümünde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun moderatörlüğünde, basının üst düzey temsilcileri tarafından "Medyanın küresel ısınmaya yaklaşımı" konusunun ele alınacağı kurultayın forum bölümünde ise eski TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Oktay Ekinci, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı A. Nihat Gökyiğit, İKV Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu görüşlerini aktaracak.

Kurultayda özel sektör adına Tesco Toplum ve Devlet ile İlişkiler Direktörü David North ile P&G Global Direktörü Peter White, uluslararası uygulamaları anlatacak. Bir günlük kurultayın bilimsel temelli dokümanları ve sonuç bildirgesi ilköğretim, lise ve üniversitelerle paylaşılacak.

Tesco Kipa'nın katkılarıyla düzenlenen Küresel Isınma Kurultayı'nı şu kuruluşlar destekliyor:

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ÇEKÜL, DenizTemiz Derneği TURMEPA, Doğa Derneği, Doğal Hayatı Koruma Derneği, Eminönü Belediyesi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Greenpeace, İDO, İETT, İGDAŞ, İktisadi Kalkınma Vakfı, İSKİ, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Kadir Has Üniversitesi, Kültür A.Ş, Meteoroloji Müdürlüğü, TEMA, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, TÜBİTAK, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı, TMMOB, TOB, TUROB ve TÜRSAB."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious