Küresel ısınmaya karşı şenlik

Küresel ısınmaya karşı şenlik.22942
  • Giriş : 26.05.2008 / 23:45:00

10. İstanbul Bisiklet Şenliği ve Uluslararası Uçurtma Şenliği Küçükçekmece’de yaklaşık 10 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küresel ısınmaya karşı genç nesli daha duyarlı olmaya çağırmak amacıyla Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği organizasyona sanat camiası da yakın ilgi gösterdi. Ünlü ritm sanatçısı Okay Temiz, sanatçılar Atilla Atasoy, Gamze Sayın, Var mısın, Yok musun? yarışmacılarından Evren anlamlı organizasyonda Küçükçekmece halkıyla buluştu.

Bisiklet Şenliği’nin startı Zehra Mustafa Dalgıç Lisesinden Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve sanatçılar tarafından verildi. Sunuculuğunu Ziya Kürküt’ün üstlendiği Halkalı Ziraat Mektebi’ndeki şenlik, uluslararası uçurtmacıların katılımıyla görsel bir şölene dönüştü. Dumansız havada pedal çeviren binlerce duyarlı vatandaş, uçurtma uçurarak Küçükçekmece’de yerden göğe eğlence yaşadı.

Milli Takım’ı simgeleyen uçurtmayı uçuran Başkan Yeniay’a halk büyük bir sevgi gösterisinde bulundu. Danimarka, Hollanda ve Almanya’dan katılan profesyonel uçurtmacıların şovlarıyla devam eden şenlik, Mirkelam’ın birbirinden güzel şarkılarıyla son buldu. Başkan Yeniay, ünlü sanatçı Mirkelam ve yarışmalarda dereceye girenlere plaket verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious