Kürkü için kedi-köpek öldürülüyor!

Kürkü için kedi-köpek öldürülüyor!.6076
  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

Kürke Hayır Platformu, son dönemde özellikle Uzakdoğu kökenli hediyelik eşyalarda kedi-köpek kürkünün kullanıldığına dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kürke Hayır Platformu'ndan yapılan açıklamada, The Humene Society İnternational'ın verilerine yer verilerek, kürk ticaretinde yılda 2 milyonun üzerinde kedi köpek kurban edildiği belirtildi.

Açıklamada, son günlerde alışveriş merkezleri, hediyelik eşya dükkanları ve hatta sokak tezgahlarında satışa sunulan tavşan, kedi ve köpek kürkünden yapılmış atkı, şapka, kulaklık, fotoğraf çerçevesi ve anahtarlık gibi ürünlerin fiyatlarının ucuzluğu nedeni ile epeyce talep görmesinin üzüntü verici olduğu kaydedildi. Kürkler için hammaddenin sağlandığı yerlerin başında Çin ve Doğu Asya'nın bazı bölgelerinin geldiği belirtilen açıklamada, kürklerin söz konusu bu ülkelerden giyim eşyası, aksesuar ve hediyelik eşyalarda kullanılmak üzere Avrupa'ya pazarlandığı bildirildi. Açıklamada, kürkleri için katledilen kedi ve köpeklerin yaşadıkları evlerden çalındığını veya sokakta yaşayanların bu katliamın kurbanı olduğunun altı çizilirken, 3'üncü dünya ülkelerinden toplanan sahipsiz kedi ve köpeklerin gemiler ile Uzakdoğu'ya gönderildikleri yönünde iddialar bulunduğunu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious