Kurşunlar Murat Y.'nin silahından çıkmış

Kurşunlar Murat Y.'nin silahından çıkmış.11773
  • Giriş : 02.06.2009 / 16:47:00

Adana'daki katliamda zanlı Murat Y'nin (38) sorgusu sürerken, evde bulunan kovanların, zanlıyla ele geçirilen ruhsatsız 1 adet 7,65 milimetre çapındaki tabancadan çıktığı belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Adana'da bir apartman dairesinde 8 kişinin öldürülmesi ile ilgili soruşturma sürüyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Küçük Dikili Ana Sağlık Merkezi'nde ebe hemşire olarak çalışan Nalan Yüksel'in (40) sabah mesaisine gelmemesi üzerine arkadaşlarının polisle evine gitmesi üzerine ortaya çıkan cinayetle ilgili araştırma devam ediyor.

Olayı gerçekleştirdiği iddiasıyla Toros Mahallesindeki evinde gözaltına alınan Murat Y'nin (38) sorgusu sürerken, evde bulunan kovanların, zanlıyla ele geçirilen ruhsatsız 1 adet 7,65 milimetre çapındaki tabancadan çıktığı belirlendi.

Evinde intihar etmek için veda mektubu yazarken polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Murat Y'nin büyük miktarda borcu olduğu iddia edilirken, yabancı uyruklu bir kişiyle evlendiği için astsubaylıktan atıldığı öğrenildi.

Zanlı Murat Y'nin astsubaylıktan atıldıktan sonra babasıyla ortak olduğu bir dolmuş işlettiği, bir süre sonra borçlarını kapatabilmek için dolmuşu sattırdığı öne belertildi. Zanlının yaklaşık 3 ay önce de arabasıyla kendini yakma girişiminde bulunduğu ifade edildi.

Cinayetin neden işlendiği hakkında henüz kesin bir bilgiye ulaşılamazken, ebe hemşire Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS'ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel'e ait cesetler, evin balkonundaki demir parmaklıklar kesilerek evden çıkarıldı.

Cesetler otopsi için Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. Cumhuriyet Savcısı Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemini tamamladı. Öldürülen Ali Yüksel'in eşi Ela Gül Yüksel ve oğlu 6 yaşındaki Vedat Yüksel'in cenazelerinin Kabasakal Mezarlığında, diğer kişilerin cenazelerinin ise merkez Seyhan ilçesine bağlı Camuzcu köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

22 yıllık memur olduğu belirtilen Nalan Yüksel ile olayda ölen diğer kişilerin yakınları da olayın şokunu yaşıyor. Mesai arkadaşları Nalan'ın çalışkanlığı ile tanındığını belirtirken, kardeşi ile de aldıkları bir ev yüzünden sorun yaşadıklarını söylediler.

Bu arada cinayetin işlendiği apartman sürekli olarak ziyaretçi akınına uğruyor.

Cinayette hayatını kaybeden Seyhan Çukurova Lisesi 11. sınıf öğrencisi Halil İbrahim Kopar'ın okul arkadaşları da, olayın yaşandığı Huzurevleri mahallesi 142. sokak Özemek Apartmanının önündeki tedirgin bekleyişlerini sürdürüyor. Kopar'ın okulunda ise hüzün hakim.

-VALİ ATIŞ-

Olayın duyulmasının ardından söz konusu apartman önüne gelerek yetkililerden bilgi alan Vali İlhan Atış da, olayla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Atış, önceki gün minibüste iki kişinin öldürülmesinden sonra bugün de 8 kişinin öldürüldüğünü anımsatarak, ''2-3 gün içinde Adana'da 10 kişinin silahla öldürülmesi valiliğimizi ve Adanamızı üzüntüye gark etmiştir. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum, umuyorum ki bu olay ders olur. Adana'nın ne kadar üzüldüğü ortaya çıkar ve insanlar akıllarından geçirdikleri vahşetten, eğer olacaksa vazgeçerler'' dedi.

Olayın zanlısı olarak evinde yakalanan kişinin sorgusunun devam ettiğini anlatan Atış, şöyle konuştu:

''Sabah bir ihbar üzerine olay yerine giden polislerimiz bu çok üzücü olayla karşılaştı. Evde incelemeler devam ederken, polisimizin şüphelenmesi üzerine Murat Y'nin evine başarılı bir operasyon düzenlendi. Murat Y'nin ikametinde yapılan aramada olayda kullanılan ruhsatsız 1 adet 7,65 mm çapında tabanca ele geçirildi. Murat Y. silahıyla birlikte yakalandı ve olay yerinde bulunan kovanların silahtan çıktığı belirlendi. Ancak buna rağmen adliyenin karar vermesine kadar kişi, şüphelidir. Olayın gerekçesi hakkında şu anda sorgulama devam ediyor, hiç bir şey bilmiyoruz. Şu anda elimizdeki bilgiler cinayetin tek kişi tarafından işlendiği şeklinde.''

Atış, cinayetin, hemşirenin eski kocasıyla kesinlikle ilgisi olmadığını belirterek, ''Bizim düşüncemize göre tek gözaltı oldu ve öyle kalacak'' dedi.

Atış bir gazetecinin Murat Y'nin ''psikopat olup olmadığı yönündeki soruyu'' ise ''8 kişiyi öldüren bir kişinin psikolojik durumunun iyi olduğunu söylemek doğru olmaz'' şeklinde yanıtladı.

Zanlının cinayeti işledikten sonra cesetlerin üzerini bez parçalarıyla örttüğünü de bildiren Atış, olay sırasında komşuların silah sesi duymamasının ise susturucu kullandığının göstergesi olduğunu belirtti.

-ÖLDÜRÜLENLERDEN ALİ YÜKSEL HAKKINDA, NALAN YÜKSEL VE MURAT Y'Yİ TEHDİTTEN DAVA AÇILMIŞ-

Bu arada, alınan bilgiye göre öldürülen 8 kişi arasında bulunan Ali Yüksel hakkında, geçen yıl, yine aynı dairede cesedi bulunan Nalan Yüksel ve olayı gerçekleştirdiği iddiasıyla gözaltına alınan Murat Y'yi ''cep telefonu mesajı ile tehdit ettiği'' gerekçesiyle yapılan şikayet üzerine Adana 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde aleyhine dava açıldığı öğrenildi.

Ali Yüksel'in psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve 3 ayda bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Sabah saatlerinde Huzurevleri Mahallesi 142 Sokak, Özemek Apartmanı A Blok 11'inci kattaki dairede cesetlerin ebe hemşire Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS'ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel'e ait cesetler bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*