Kürt askerlerinin sayısı azaltılıyormuş

Kürt askerlerinin sayısı azaltılıyormuş.8442
  • Giriş : 08.12.2008 / 15:26:00

Irak Genelkurmay Başkanı Ebubekir Zebari, Irak askerlerinin olduğu bölgelerdeki Kürt askerlerin sayısının azaltılması için çaba gösterildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Irak Genelkurmay Başkanı Ebubekir Zebari, Irak askerlerinin olduğu bölgelerdeki Kürt askerlerin sayısının azaltılması için çaba gösterildiğini söylerken Başbakan Nuri El Maliki'nin “kendi başına hareket ettiği”ni de savundu.

Ebubekir Zebari, Peyamner Haber Ajansı'na verdiği demeçte Irak askerlerinin olduğu bölgelerdeki Kürt askerlerin sayısının azaltılması ve bu askerlerin bütün Irak'ın genelinde görev almaları için çaba gösterildiğini belirtti.

Başbakan Nuri El Maliki'nin parlamentodan “habersiz”, Ordu komutanlarını atadığını söyleyen Zebari “Örneğin Fırka, Askeri Operasyonlar, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı atamaları için önce parlamentonun onayı gerekiyor. Ancak Maliki parlamentodan habersiz bu atamaları gerçekleştiriyor” dedi.

Zebari, eski Irak Ordu sisteminin feshedildiğini, yeni sistemin getirildiğini belirtirken yeni sistemin Maliki'nin "kendi başına hareket ettiği"ni hayata geçirilmediğini de söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*