Kürt gazeteleri: Sonumuz geldi

Kürt gazeteleri: Sonumuz geldi.15086
  • Giriş : 07.11.2007 / 09:00:00

Türkiye'nin operasyon hazırlığını Kürt gazeteleri manşetten duyurdu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'nin 3 gün içerisinde Kandil Dağı'na yönelik bir hava harekatı yapacağı, Kürt gazetelerinde işte böyle manşet oldu.

Son günlerde yoğunlaşan sınır ötesi operasyon tartışmalarıyla birlikte Türkiye'nin ne yapacağı merak konusu olurken, Türkiye'nin önümüzdeki 3 gün içerisinde Kandil Dağı'na yönelik bir hava harekatı yapacağı Kürt gazetelerinde manşetlere taşındı.

PKK İYİ NİYET GÖSTERMİŞ!

PKK, elindeki askerleri iyi niyet göstergesi olarak serbest bırakırken, Türkiye'nin buna karşılık sınır ötesi operasyonda ısrar ettiği belirtiliyor. Son olarak Türkiye'nin PKK kamplarının bulunduğu Kandil Dağı'na yönelik bir hava harekatı hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

ABD UÇAKLARI KEŞİF UÇUŞU YAPTI

Bu iddiaları güçlendiren en önemli gelişme ise dün gece yaşandı. dün gece yarısından sabah saatlerine kadar ABD savaş uçağı olduğu belirtilen uçakların Kandil Dağı ve sınır hattı boyunca keşif uçuşları yaptı.

ABD uçaklarının sınırdaki keşif uçuşlarındaki artış Türk Hava Kuvvetleri’nin radarları tarafından izlenirken, PKK’ya bağlı internet sitelerinde de ABD’nin keşif uçuşlarının PKK’nın Haftanin, Metina, Zap, Çemço ve Hakurk kampları üzerinde yoğunlaştığı bilgisi yer aldı.

Amerikan Hava Kuvvetleri’ne bağlı keşif uçaklarıyla, insansız uçakların 3 Kasım’dan bu yana Irak’ın Türk sınırına yakın bölgelerde bulunan PKK kampları üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğu haber veriliyor.

Uçuşlar, Irak sınırına yakın bölgelerde bulunan Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı hava savunma radarları tarafından da izlenebiliyor.

ERDOĞAN: BİLGİNİN ANINDA GELMESİ LAZIM

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün akşam ABD Başkanı George Bush ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere Türkiye’nin 5 talebi arasında istihbarat paylaşımı için bir iletişim ağının oluşturulmasının da bulunduğunu açıklamıştı. Erdoğan, bunun daha önce zamana yayılarak gerçekleştiğini ve gecikmiş istihbarat bilgisinin işe yaramadığını ifade ederek “Bilginin anında gelmesi lazım” demişti.

MODERN TEKNOLOJİYE DAYALI ANLIK İSTİHBARAT

ABD Başkanı Bush da istihbarat paylaşımına vurgu yaparak, modern teknolojiye dayalı anlık bazda sağlanan sağlıklı istihbaratın, teröristlerle etkili mücadeleyi kolaylaştıracağını söylemişti.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious