Kürt halkı haklarını mutlaka elde eder

Kürt halkı haklarını mutlaka elde eder.11758
  • Giriş : 07.06.2009 / 01:20:00
  • Güncelleme : 07.06.2009 / 00:17:39

Ahmet Türk, PKK'nın Kürt sorunun bir parçası olduğunu belirterek PKK hakkında garip açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, PKK'nın, Kürt sorununun bir parçası olduğunu savunarak, "Kürt halkının hakları var ve bu haklar elde edilecek" dedi.

Katıldığı bir sempozyumun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı'nın açıklamalarına tepki gösterdi. Türk, "ABD'den Genelkurmay Başkanı çıkıp konuşuyor. Genelkurmay Başkanı'nın, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın yerine konuşmaması gerektiğini bilmesi gerekiyor. O sözler bize değil, Cumhurbaşkanı ve başbakanadır diye düşünüyoruz. Bir Genelkurmay Başkanı'nın konuşması gerektiği zamanı bilmesi gerekiyor" diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın, Kürt sorununun bir parçası olduğunu iddia eden Ahmet Türk, "Biz burada halkın sahip olması gereken hakları tartışıyoruz. Böyle bir hak olmasaydı, PKK 30 yıldır mücadele vermezdi. Bugün Kürt coğrafyasında milyonlarca insan Öcalan'a karşı olan duygularını Nevruz gibi günlerde sahalara çıkıp gösteriyor. Demek ki Kürt halkının hakları var ve bu haklar elde edilecek. Bilinmelidir ki PKK, Kürt sorununun bir parçasıdır. Türkiye, Kudüs gibi değildir. Türkiye'nin bütünlüğü içerisinde 'Kürt sorununu nasıl çözebiliriz' anlayışıyla bugün burada konuşuyoruz. Bu konuda Türkiye kendine özgü bir çözüm yolu bulmalı. Bu akan kanı bir an önce durdurmak için gerekli olan refleksi en kısa zamanda göstermeliyiz" açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*