Kürt sorunu yoktur, PKK sorunu vardır

Kürt sorunu yoktur, PKK sorunu vardır.15003
  • Giriş : 02.06.2009 / 05:45:00
  • Güncelleme : 02.06.2009 / 00:03:34

Şehitler Federasyonu: Ey aydınlar! Türkiye'de, 'Kürt sorunu' değil, 'PKK sorunu' vardır

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse, ''Kürt sorunu ve Kürt açılımı'' adı altında bir takım tartışmalar yürütüldüğünü anımsatarak, ''Eğer 'Kürt Açılımı' bir barış getirecekse bu kadar vatan evladının şehit olmasını neden beklediler?'' dedi.

''Türk veya Kürt herkes bu ülkenin eşit haklara sahip vatandaşıdır'' diyen Köse, şöyle devam etti:

''Ama görüyoruz ki kendini 'Aydın' olarak tanıtan bazı kişiler, bizce karanlık kişiler bunlar, 'Kürt açılımından memnun olduklarını, bunun huzur getireceğini' söylüyorlar. Bunun bir 'fırsat' olduğunu söyleyenler bizce hem ülkeye hem de şehitlere ihanet içerisindeler. Eğer 'Kürt Açılımı' bir barış getirecekse bu kadar vatan evladının şehit olmasını neden beklediler? Devletin bu kadar zarara girmesi mi beklenmeliydi?''

DTP milletvekillerini de eleştiren Köse, ''Bunlar, devlete meydan okumakta, 'Biz 29 Mayıs'ta Kürdistan'ın haritasını çizdik' diyebilmekteler. Hukuka, anayasaya, TBMM'ye meydan okumaktalar. Bu kişilere haddini bildirecek bir kurum, kuruluş yok mu? Türk askeri kendi ülkesinde, 'işgal kuvvetleri' olarak tanımlanıyor'' diye konuştu.

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Köse, son günlerde sokaklarda şehit aileleri adına para toplayan kişilerin türediğine de dikkati çekti. Bu kişilerin, ''Şehitlerimiz' adlı bir gazete satarak para toplamaya çalıştığını anlatan Köse, hiçbir şehit ailesinin sokakta gezerek para toplamayacağı uyarısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*