Kürtaj sonucu ölen Ayse Palabiyik'in esi suçlularin cezalandirilmasini istedi

  • Giriş : 16.10.2005 / 00:00:00

KOCAELI - Gebze'de 3.5 aylik çocugu kürtajla aldirmak isterken asiri kan kaybi sonucu yasamini yitiren 7 kiz çocugunun annesi Ayse Palabiyik'in esi ve çocuklari, olayda ihmali olanlarin cezalandirilmasi istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özel bir firmada soför olarak çalisan Ayse Palabiyik'in esi Erdogan Palabiyik "Esimin hamile oldugunu ögrendikten sonra basta Izmit hastaneleri olmak üzere sürekli olarak kontroller yaptirdik. Biz çocugun alinmasi yönünde karar verdigimizde doktorlar durumun kürtaj için çok geç oldugunu ifade ederek kendilerinin böylesi bir risk almayacaklarini söylediler" dedi.

Erdogan Palabiyik, esinin ölümüne kadar uzanan süreci söyle anlatti: "Bir süre sonra H.A. adli doktor ile anlastik. Kendisi bize herhangi bir sorun yasanmayacagini belirtti. Önce 125 milyon liraya anlastik. Daha sonra ameliyatin çok zor olacagini bu nedenle de rakamin 400 milyon liraya çikarilmasini istedi. Bunun üzerine esime danistim. O da bana bu çocugu istemedigini ve alinmasi için bu parayi vermemi istedi. Kararimizi verdikten sonra muayenehaneye giderek doktor ile görüstük. Operasyonun 15-20 dakika sürecegini belirterek esimi muayene odasina aldi. Beni de bekleme salonuna gönderdi. Aradan yarim saat geçince durumdan süphelenerek muayene odasina girdim. Ben de kendisine her hangi bir olumsuzluk var mi diye sordum. O da bana her sey yolunda, sen merak etme dedi. 15 dakika daha bekledim. 45 dakika sonunda odaya girdim. O esnada 112 acil servis ekiplerinin de doktorun bürosuna geldigini gördüm. Çok sasirdim. Sonradan ögrendim ki, acil servisi doktor kendisi çagirmis. Burada acil servis doktoru esime müdahale etmeye basladi. Ben de telaslandim. doktor bey bana esimin Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldirilacagini söyledi. Esim gelen ambulansa konularak Fatih Devlet hastanesi'ne götürüldü. Acil doktoru ile esimin durumu hakkinda bilgi almak istedim bana doktor hanim "Biz hastayi aldigimizda ölmüstü" dedi. Bu sözleri duyunca yikildim. Ne yapacagimi bilmiyorum. 7 çocugumu annesiz birakanlardan davaci ve sikayetçiyim. Çocuklarim da ayrica davaci ve sikayetçi. Doktor'un neden serbest birakildigini hala anlayamiyorum." seklinde konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious