Kürtaj yaptığı için öldürüldü

Kürtaj yaptığı için öldürüldü.11773
  • Giriş : 01.06.2009 / 08:35:00

ABD Başkanı Barack H. Obama, olayın ardından yaptığı açıklamada saldırıyı kınadığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'nin Kansas eyaletine bağlı Wichita kasabasında meydana gelen olayda hamileliğin geç dönemlerindeki kadınları kürtaj etmesi nedeniyle kürtaj karşıtlarının tepkisini çeken Dr. George Tiller, kilisede ibadet ettiği sırada vuruldu.

Hamileliğin geç dönemlerindeki kadınların kürtaj olmasını sağladığı için kürtaj karşıtlarının tepkisini çeken Kansalsı doktor George Tiller, kilisede ibadet ettiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından vurularak öldürüldü. 380 bin nüfuslu Wichita kasabasında bulunan Lutheran Kilisesi'ne saat 10.00 sıralarında gelen Tiler, ibadete başlandığı sırada içeri giren silahlı bir kişinin saldırısına uğradı.
Tiller'ın kliniğinin daha önce bombalı ve silahlı saldırıya uğradığı belirtilirken, Kansas'ta kürtaj karşıtlarının ülke genelinde bu yönde düzenlenen eylemlerde baş sırada yer aldığı belirtildi. 1993 yılında uğradığı silahlı saldırıdan kurtulmayı başaran Dr. Tiller'ın ölüm haberini alan bazı kürtaj karşıtı gruplar olayın ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Kansans for Life isimli grubun yöneticisi Mary Kay Culp, "Wichita'da yaşanan olay nedeniyle şok olduk ve çok üzüldük. Şiddete karşıyız ve hayatın
değerinden yanayız" diye konuştu.
Öte yandan ABD Başkanı Barack H. Obama, kilisede saldırıya uğrayan Dr. Tiller'ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Kürtaj gibi zorlu bir meselede Amerikalılar olarak farklı görüşlere sahip olmamıza rağmen, bu tür konuların çözüm yolu şiddet olamaz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*