Kurtar eleştirilere kulak tıkamış

Kurtar eleştirilere kulak tıkamış.11603
  • Giriş : 16.12.2008 / 14:40:00
  • Güncelleme : 16.12.2008 / 14:49:26

Bursaspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, tüm eleştirilere kulaklarını tıkadığını söyledi. Kurtar, "Artık hedefler büyütülmeli. Bursa'da bunu başaracak dinamizm ve güç var'' diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Kurtar, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 13 Aralık Cumartesi günü oynanan maçta 1-0 yenik duruma düşen Trabzonspor'un üzerlerine çok geldiğini, skorda dengenin sağlanmasının ardından rakip takımın galibiyet için yoğun çaba harcadığını belirtti.

Sakatlıklar ve giden oyuncular nedeniyle eldeki kadronun bir yere kadar yeterli kaldığını dile getiren Kurtar, devre arasında takımdan ayrılan yabancıların yerine yenilerinin takviye edileceğini ve ikinci yarıda herkesin çok daha iyi bir Bursaspor izleyeceğini vurguladı.

Kurtar, Trabzonspor karşısında futbolcularının elinden geleni yaptığını anlatarak, ''Oyuncularımı gösterdikleri mücadelen dolayı kutluyorum. Bana göre iyi bir galibiyet aldık. Tüm eleştirilere kulaklarımı tıkadım. Şu anda sadece Gaziantepspor maçını düşünüyoruz. Amacımız bu karşılaşmayı da kazanmak'' dedi.

Bursaspor'un çok büyük bir camiaya sahip olmasına karşın şu anda hak ettiği yerde olmadığını anlatan Kurtar, ''Bursaspor'un hedefi kesinlikle şampiyonluğa oynamak, en kötü UEFA Kupası'na katılmak olmalı. Aksi bir düşünce Bursa kentine yakışmaz. Artık hedefler büyütülmeli. Bursa'da bunu başaracak dinamizm ve güç var'' diye konuştu.

Kurtar, bir gazetecinin, ''Yusuf, Sercan ve Mustafa Sarp'a transfer teklifleri olduğu yönünde söylentiler çıkıyor. Bu söylentiler oyuncuları olumsuz etkiliyor mu?'' yönündeki sorusuna, ''Elbette etkiler. Transfer konusu yönetimin bileceği iş. Ancak bu 3 oyuncu bizim için çok önemli. Eğer giderlerse takım güç kaybeder'' yanıtını verdi.

Yusuf Şimşek'in sakatlığının ne durumda olduğu yönündeki soruyu ise Kurtar, ''Yusuf'un tedavisi devam ediyor. Gaziantepspor maçı öncesi kendisiyle konuşacağım. Bu maçta oynaması halinde sakatlığının nüksetme tehlikesinin olup olmadığını doktorlara tespit ettireceğiz. Yani oynayıp oynamayacağı maçtan hemen önce belli olacak'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*